arsuri epigastrice si arsuri bucale

11-01-2018
Alina1982.
Nu este medic/terapeut
Alina1982.
Buna ziua. de 2 saptamani ma confrunt cu dureri- arsuri in capul pieptului, mai ales in a 2 jumatate a zilei, stari de voma, acum mai usoare.Cu o saptamana inainte de arsurile in capul pieptului au aparul arsuri in gura ca si cand am baut ceva fierbinte sau am mancat ardei usturat-cam asta e senzatia. Are legatura arsurile bucale cu cele stomacale? Poate fi un semn de...boala secolului (ca asta mi a intrat in cap ca as avea..).Alte simptome ar fi eructatii, bolborisme (am colon iritabil stabilit in urma colonoscopiei), si am inceput sa ma constip. Multumesc si multa sanatate va doresc
1 comentarii
0
11-01-2018, ora 17:03
Dr. Adrian Platon
Chirurgie generala, Bucuresti
Dr. Adrian Platon
Buna seara.
Faceti un consult la gastroenterologie si o esogastroscopie, daca vi se recomanda.
Adaugă un comentariu / răspuns

02-04-2018, ora 11:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
NeoBianacid
Aciditate? Reflux? Digestie dificilă? NeoBianacid Aciditate şi Reflux este un produs inovator pe bază de complexe moleculare vegetale şi minerale, cu acţiune protectoare şi calmantă asupra mucoasei gastroesofagiene, util în combaterea rapidă a arsurilor, durerii, senzaţiei de aciditate sau a simptomelor tipice iritării şi inflamării mucoasei. NeoBianacid combate aciditatea și refluxul, protejând mucoasa. Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK