cosuri sub piele

02-04-2009
kitty_a88
Nu este medic/terapeut
kitty_a88
Buna!Ma numesc Adriana si am 20 de ani.Am probleme cu acneea de cand eram mica.Pana la varsta de 18 ani aveam eruptii de cosuri mici si mari pe toata fata, dar dupa pubertate mi s-a dezvoltat o noua forma de acnee.Imi apar niste cosuri sub piele, foarte inestetice si reletiv numeroase.Cosuri ca inainte imi mai apar doar cand sunt in perioada de menstruatie.De-alungul anilor am incercat o multime de tratamente, atat naturiste cat si prescrise de dermatologi.Nu au avut efecte de durata.La varsta de 14 ani medicul de familie mi-a recomandat Diane, dar nu le-am luat.Va rog mult sa ma ajutati.Va multumesc!!!!!
4 comentarii
0
05-04-2009, ora 21:34
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Daca nu ai luat ce ti-a prescris medicul, cum sa te ajutam ??
0
15-04-2009, ora 00:00
maria marin
Nu este medic/terapeut
maria marin
Si eu am o problema asemanatoare la fata, borbonele, cosuri si un ten urat parca se increteste. Si sincer nu am incredere in doctori. Multumesc
0
19-04-2009, ora 18:41
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Atunci doctorii nu te pot ajuta!
0
20-04-2009, ora 01:19
kitty_a88
Nu este medic/terapeut
kitty_a88
pt maria marin:iti multumesc eu pt intelegere.Am intrat pe acest forum pt a gasi raspunsuri, dar.iar motivul pt care nu am luat anticonceptionalele prescrise a fost deoarece aveam doar 14 ani si mi-a fost teama.Eu stiu ca ininte sa-ti fie prescrise anticonceptionale trebuie sa-ti faci niste analize inainte si medicul meu nu a facut nimic in privinta asta, asa ca nu mi s-a parut de cuviinta sa le iau.Daca o sa descopar ceva pt aceasta problema, iti voi scrie cu drag.Acum incerc ceva nou, dar nu stiu sigur daca va da rezultate.:)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vaccinul pentru cosuri (autovaccin acnee)
  • Coșuri pe fese - cauze și tratament
  •