Durere de dinte insuportabila ajutor!!

23-03-2014
Raddle
Nu este medic/terapeut
Raddle
un dinte incisiv lateral ma doare de o zi, nu am dormit noaptea, nu are carie gaura nimic absolut, nu ma ajuta nici ibuprofen nici alte pastile am baut si cite 2 odata, durerea nu trece macar pe 5 min, deja nu mai stiu ce sa fac si azi e duminica nu pot pleca la medic, poate e racit nervu sau nam idee, spuneti-mi ce sa fac va rog!!
6 comentarii
0
23-03-2014, ora 22:33
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Incearca sa tii rece pe buza, pe partea respectiva. O sa doara tare, pana probabil se umfla... fa o radiografie si repede la un dentist... poate sa fie nervul sau vreo "infectie" varful dintelui mai degraba, trebuie vazut!
0
24-03-2014, ora 08:57
Raddle
Nu este medic/terapeut
Raddle
deci am fost la medic, era o inflamatie, nu stiau nici ei de la ce, mi-au scos nervul, am venit acasa, dar spre dimineata sa umflat mai tare, am fost si mi-au taiat au deschis un canal sa scoata de acolo toata treaba, si mi-au scris antibiotice, peste o zi au spus sa ma duc din nou, deci e ceva normal asta se va trata? ca sa umflat mai tare si sunt cam speriat
0
26-03-2014, ora 07:49
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Da, cu tratament ar trebui sa se remita; apoi tratamentul de canal trebuie sa fie cat mai aproape de perfectiune ca sa fie bine pe termen lung. Daca acel canal este deschis, grija maxima sa nu ramane mancare acolo. Spor la tratament!
0
27-03-2014, ora 13:45
Raddle
Nu este medic/terapeut
Raddle
deci 2 dinti din prejurul acestui care deja a deschis canal tot ma dor, medicu spune ca sa nu deschida canal si lor, si nu intelege care e cauza, nu am avut traume si nu are carie, de la ce poate fi?
0
31-03-2014, ora 00:35
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Ai facut si o radiografie?!
0
31-03-2014, ora 06:36
Raddle
Nu este medic/terapeut
Raddle
da miau depistat un chist radicular azi dimineata plec la chirurg
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: