Greata, ragaieli si acreala in gat dupa tratament cu antibiotic pentru o masea

26-06-2023
Danutmatei1987
Nu este medic/terapeut
Danutmatei1987
Bună ziua ! Ma numesc danut am 36 de ani și vin și eu cu o problema dacă ms puteți ajuta.Am făcut tratament cu antibiotic și antiinflamator pr o măsea. După terminarea tratamentului am început sa am stări de greata ragaieli și de multe ori îmi venea mâncarea în gat și acreala.

Am făcut eco și nu sa văzut nimic la organe.In momentul de fata iau nedis pt sucul gastric și Linux forte pt flora intestinala și ma simt mai ok.

Problema este ca mam speriat destul de tare citind pe internet tot felul de simptome care duceau în alta parte.Am rămas cu frica ca orice mananc îmi vine greata, ma obsedează ideea ca am ceva grav la stomac, cu toate ca eu nu am arsuri dureri etc...din cauza stresului am slăbit foarte mult.

A mai trecut cineva prin situația mea? Ma poate ajuta cineva cu un sfat ? Va rog frumos ajutati-ma
2 comentarii
0
26-06-2023, ora 16:52
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Buna ziua. Ati facut anxietate in urma evenimentului petrecut. Incercati sa va tratati la psihiatru, psiholog.
0
11-07-2023, ora 10:07
Danutmatei1987
Nu este medic/terapeut
Danutmatei1987
Mulțumesc pt sfat am bănuit eu ceva..bănuiesc ca dacă era ceva grav la stomac se manifesta în alt fel..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.