Am vomitat Karissa!
Vineri am luat pastila la ora 20.00 iar la 21:00 am vomitat. Am inteles ca este posibil sa fi vomitat pastila. A doua zi am avut contact neprotejat. Pastilele le-am luat in continuare la ora 20.00 mentionez ca vineri (atunci cand am vomitat) mai aveam doar 5 pastile din blister din luna a 4-a. Exista vreo posibilitate sa raman gravida?
4 comentarii
Nu vei ramane insarcinata, stai linistita...
multumesc.. dupa ce au trecut 6 zile de la intamplare am facut un test de sarcina (testul barza) care a iesit negativ.
sunt foarte linistita acum.. va multumesc inca odata doamna doctor!
Am și eu o problemă asemănătoare. Am luat pastila în jurul orei 22 și în 45 de minute - o oră am vomitat. Menționesz că iau Yasmine de vreo 5 luni si mai am 8 pastiluțe în blister. Credeți că sunt șanse mari să rămân însărcinată?
Mulțumesc frumos anticipat.
Mulțumesc frumos anticipat.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 8pot sa raman insarcinata?
- 3Care ar putea fi cauza unei dureri stomacale la un copil?
- 3HELP! incetinirea tranzitului intestinal
- 2anticonceptionale karissa si tratament pt helicobacter pyloris
- 22fiere marita, viermi intestinali...
- 5Am inghitit o pastila si m-am inecat, am avut impresia ca a intrat pe caile respiratorii
- 42Din greseala am luat 2 pastilute de Karisa
- 1polipii nazali produc la copii stari de voma in gat
- 1anticonceptionalele karissa
- 2dureri de stomac si voma
- 5problema spotting inainte de menstruatie
- 10Am nevoie de un sfat...
- 9agitatie bebelush 2 luni
- 1Senzatie de voma dupa fiecare masa
- 1Vomit verde
- 4Vomarea pastilei contraceptive
- 1vomitat de 2-3 ori pe zi
- 0Diaree si senzatie de varsatura ciudata
- 0Copil 2 ani si 9 luni stari de voma
- 0Tratament Sindromul Vomei Ciclice
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
