imi este frica tare de extractie unei masele
Buna tuturor! Zille viitoare trebuie sa ma duc la dentist sa-mi scot o masea.Dar imi este frica tare, ma astept sa ma doara si cand imi face anestezia si cand o extrage.Lamuriti-ma si pe mine va rog frumos doare cand imi face anestezia adica imi baga un ac in gingie?daca nu in gingie unde imi baga acul pe langa masea?cate intepaturi o sa fie?cat de dureroase o sa fie? astept raspunsuri
4 comentarii
linisteste-te, iti faci prea multe ganduri!
Acul se baga in gingie si vor fi 2 sau 3 intepaturi, cat va considera medicul. Intepatura doare foarte putin, iar cand iti va scoate maseaua nu vei simti absolut nimic. Mergi fara frica, sunt altele mai nasoale in viata decat o amarata de masea!
Acul se baga in gingie si vor fi 2 sau 3 intepaturi, cat va considera medicul. Intepatura doare foarte putin, iar cand iti va scoate maseaua nu vei simti absolut nimic. Mergi fara frica, sunt altele mai nasoale in viata decat o amarata de masea!
eu de curand mi-am scos o masea..mi-era la fel de frica...dar nu am simtit nimic...nici macar intepatura acului pt anestezie nu e dureroasa.iar cat medicul isi face treaba nu simti nimic...dupa cateva ore posibil sa simti durere dar care va trece si aia pana a doua zi...multa bafta! nu are de ce sa iti fie frica!
Intepatura o face langa masea pe o parte si pe alta?
Da.
Eu zic sa nu iti faci griji, nu te doare absolut deloc nici macar injectia nu te doare ci doar te pisca ca o muscatura de tantar. Dute fara frica !!!
Eu zic sa nu iti faci griji, nu te doare absolut deloc nici macar injectia nu te doare ci doar te pisca ca o muscatura de tantar. Dute fara frica !!!
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 15abces dupa extractie?
- 5Tinnitus dupa extractie molari
- 8granulom si abces...pot scapa de extractie?
- 4Hepatita B si extractia dentara
- 3dupa extractia unei masele ce avea infectie la radacina
- 1extractie masea minte
- 3extractie dentara
- 1amortire deget dupa anestezie dentara
- 0extractie masea minte
- 1Exista posibiliatea dupa o extractie, sa ramana cicatrice pe gingie?
- 10extractia dentara are legatura cu intarzierea menstruatiei?
- 1Colt de masea dupa 10 luni de la extractie
- 1operatie extractie?
- 2Canal ramas gol dupa extractie masea
- 2Masea extrasa
- 6dupa ce mi-am scos o masea, am ramas cu o gaura
- 3umflatura
- 1Intrebare legata de o extractie.
- 1Extracție masea pacient diabetic
- 2Aparitie formatiune rosie dupa extractie molar minte
Mai multe informații despre: Anestezia dentara Extractia dentara
