Nelamurire in legatura cu ejacularea fara penetrare
Pe data de 28.10.2012 mi-a venit ciclul menstrual. In data de 14.11.2012 ne am jucat cu partenerul meu, fara insa sa avem contact sexual. El si-a provocat orgasm si s-a terminat si pe mine. Duminica ar trebui sa imi vina CM si nu prea am niciun simptom inafara de oboseala si irascibilitate. Exista posibilitatea sa fi intrat cumva sperma la mine in vagin, din exterior?Din cate am inteles nu poate exista sarcina fara penetrare. Nu eram nici in perioada fertila, nu?
13 comentarii
Ti-ai raspuns singura...nu poti ramane insarcinata daca nu a existat penetrarea...nu erai in perioada fertila
Mersi mult ! Oarecum ma gandeam dar am avut o indoiala pt ca mi se pare ciudat ca mai sunt 5 zile pana trebuie sa imi vina si pe mine nu ma dor sanii deloc.:*
Nu e obligatoriu sa ai aceleasi simpome inainte de venirea menstruatiei.
buna ziua!am si eu problema, pe
07.11.2012 ultima menstruatie. pe
19.11.2012.am avut contact sexual
neprotejat(a ejaculat in afara )peste 15
minute a urmat al doilea (fara sa
urineze ).peste 30 ore am luat
escapelle.pina acum nu am avut
simptome.ciclul e neregulat.deci nu stiu cind
e ovulatia. am sanse sa fiu insarcinata?va
rog mult sa ma ajutati sunt disperata.eu locuiesc in Dubai. si aici legile sunt stricte.nu poti avorta. multumesc mult
07.11.2012 ultima menstruatie. pe
19.11.2012.am avut contact sexual
neprotejat(a ejaculat in afara )peste 15
minute a urmat al doilea (fara sa
urineze ).peste 30 ore am luat
escapelle.pina acum nu am avut
simptome.ciclul e neregulat.deci nu stiu cind
e ovulatia. am sanse sa fiu insarcinata?va
rog mult sa ma ajutati sunt disperata.eu locuiesc in Dubai. si aici legile sunt stricte.nu poti avorta. multumesc mult
Daca ai luat Escapelle, cel mai probabil nu esti insarcinata.Problema e ca nu poti lua de fiecare data aceasta pastila, ea avand efecte puternice asupra organismului, asa ca trebuie sa te gandesti la metode de contraceptie.Ciclul menstrual (durata, cantitate sange)s-ar putea sa ti se deregleze din cauza pastilei.
acum m-am mai linistit. e prima oara cind am luat escapelle.de aia si ma ingrijorez. iti multumesc enorm de mult.
as mai avea o intrebare. daca eu fumez mult un pachet pe zi. sunt mai putine sanse sa ramin insarcinata?
Fumatul scade fertilitatea, dar asta nu inseamna ca este considerat o metoda contraceptiva.
buna seara! sunt foarte speriata. a venit acea singerare in a 6 zi.si de 2 zile am dureri de ovare si spate.e efectul pastilei sau e posibil sa fiu insarcinata? cam cind ar trebui sa imi apara adevarata menstruatie?
Cred ca e exclusa o sarcina. Sangerarea este un efect secundar al pastilei :)
merci mult! m-a tinut 3 zile exact cit tine de obicei. sper sa fie bine. :)
Va fi f bine. Sunt eficiente pastilele de a 2-a zi !
Buna ziua, mi-aș dori din toată inima sa mă ajutați, eu și prietenul meu ne-am frecat organele, el a avut acel lichid transparent, a ajuns și putina sperma pe clitoris, m-am îngrășat foarte mult și nu mi a venit nici ciclu la timp, va rog din toată inima sa mă ajutați și sa îmi spuneti dacă pot rămâne însărcinată ?
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3senzatie de jena intre scrot si anus
- 6tot timpul am avut ciclul f scurt 3-4 zile si f. neregulat
- 5la cate zile inainte si dupa menstruatie nu raman gravida?
- 12Urmatoarea menstra intarzie 20 zile
- 6ejaculez cateva picaturi de sperma si nu stiu de ce
- 6Cauza intarzierii menstruatiei
- 8ce se intampla daca.?
- 6sangerare Utrogestan
- 2ciclu la 23 de zile (fata 12 ani)
- 4ce ar putea fi ciclu menstrual sau o rana si sangerez?
- 2propleme cu ejacularea
- 6menstruatie care nu vine si am aceleasi simptome ca atunci cand imi venea
- 6mentruatii cam ciudate...un rasp va rog:(
- 10buna seara, am nevoie urgent de un sfat
- 8Cum sa intarzii menstruatia!?
- 0dupa orice ejaculare am stari de ameteli
- 7am nevoie de un sfat! as putea sa raman insarcinata?
- 2Ciclu Menstrual
- 2frecventa ejacularii-greutate
- 1Boala cu transmitere ?
Mai multe informații despre: ciclul menstrual ejacularea
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
