dureri in zona inimii care au durat cateva secunde
am 50 de ani 85 kg, acum dim am avut de doua ori dureri in zona inimii nu au durat mult cateva secunde, , durerile au fost una dupa alta la cateva secunde...de atunci parca nu am aer suficient, parca am o amorteala in mana stg, cu capul nu sunt limpede..ce ar putea fi.mentionez ca iau noliprel mai fac tensiune cate odata...cele mai mari valori au fost 18 cu 10 mai demult acum in febr 17 cu 10/.astept rasp urgent
2 comentarii
Mergeti la cardiolog urgent. Poate fi si o anxietate ca urmare a intepaturilor dar poate fi si altceva mai grav. De obicei inima la atac de cord nu doare. Doar in dreptul osului stern apare durere care dureaza mult, nu cateva secunde. Dureri de tipul sageti pot fi si in osul stern dar de la coloana.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3Boala de inima?
- 1boala de inima si acupunctura
- 5durere in zona inimii
- 1dureri de inima si senzatie de nod in gat
- 6Dureri inima - Amorteala membrelor - Vene Pronuntate
- 3Dureri in zona inimii
- 8Stres, anxitate sau altceva?
- 8am nevoie de un sfat: durere de inima si insuficienta respiratorie
- 2dureri in zona inimii
- 5Durere inima
- 3Durere in zona inimii
- 0Dureri in zona inimii
- 2Durere in zona inimi
- 2Cât de rău ti-a ajuns durerea de inimă și cum a fost remediată?
- 0Durere inima De ce
- 3Durere apăsătoare în zona inimii
- 2"Dureri" in zona inimii si lipsa de aer
- 0Durere puternica in piept(partea stanga) si partea stanga a corpului amortita
Mai multe informații despre: durerea de inima
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
