Dupa cezariana am o durere ca la menstruatie
Buna ziua!!!
Am nascut de 4 luni prin operatie de Cezariana si de vreo 3-4 zile am inceput sa am dureri de burta ca la menstruatie.
Este normal? Se pregateste corpul pt venirea ciclului? Sunt ingrijorata.
Va multumesc!
Am nascut de 4 luni prin operatie de Cezariana si de vreo 3-4 zile am inceput sa am dureri de burta ca la menstruatie.
Este normal? Se pregateste corpul pt venirea ciclului? Sunt ingrijorata.
Va multumesc!
2 comentarii
Buna ziua,
Este necesar sa mergeti la o consultatie si o ecografie la un medic ginecolog pentru a se pune un diagonstic ferm.
O zi placuta!
Este necesar sa mergeti la o consultatie si o ecografie la un medic ginecolog pentru a se pune un diagonstic ferm.
O zi placuta!
Am fost la un control ginecologic in urma caruia mi s-a zis ca e putin desfacuta operatia. Mi s-a recomandat sa port un brau foarte stramt care sa ajute la prinderea operatiei.
Sa fie doar aceasta rezolvarea problemei?
Sa fie doar aceasta rezolvarea problemei?
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 0dureri de stomac, scaun care arde
- 0crampe abdominale, fermentatie
- 7durere abdominala, crampe si balonare
- 3mancare gatita... voma, greata + crampe
- 3dupa nasterea de cezariana, are hemoroizi
- 6Gastrita hipersecretorie hipertrofica
- 6Am nascut de 2 luni si de atunci nu ma simt bine
- 1Durere acuta in partea superioara a abdomenului
- 7Dureri abdominale + diaree
- 3crampe abdominale doar pe timpul noptii
- 1dureri, crampe stomac... nu stiu ce poate fi, va rog un raspuns!!!
- 0sterilet, crampe abdominale si sangerare
- 1Crampe abdominale continue
- 0Tahicardia si cezariana
- 1amenoree dupa nastere prin cezariana
- 0Intarziere ciclu, teste de sarcina negative, dureri abdominale joase
- 1Sangerari post op Cezariana - moderate, intermitente, la efort, aparute după două săptamani si inca
Mai multe informații despre: Cezariana Crampele abdominale
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: