tulburarare bipolara de tip depresiv

07-09-2014
VIOVIO25
Nu este medic/terapeut
VIOVIO25
am fost diagnosticata acum 4 ani, insa am luat un an pastile, dupa care 4 ani nu am avut nimic, insa acum boala a recidivat si ma simt mai rau ca niciodata.nu am chef de facut nimic, as sta numai in pat, ies foarte rar afara, nu ma mai aranjez, imi e foarte greu sa ma imbrac, ceea ce inainte faceam cu usurinta acum mi se pare extrem de greu.nu am nici un sentiment nici de mila nici de iubire, igiena personala o fac foarte greu, insa nu mai simt acea stare de prospetime, nu mai am credinta in dzeu, sunt casatorita, insa nici placerea sexuala nu o mai simt.mentionez ca iau tratament cu cymbalta si caramanzapina.oare imi voi mai reveni vreodata?va multumesc
2 comentarii
0
07-09-2014, ora 20:43
Psiholog Ioana Frecan
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Ioana Frecan
Buna seara. Este necesar sa anuntati psihiatrul pentru orice modificare a starii dvs. Psihoterapia va poate ajuta pe termen lung pentru a va stabiliza o stare de bine.
Toate cele bune.
0
03-10-2014, ora 09:54
password
Nu este medic/terapeut
password
tratamentul medicamentos ajuta foarte mult.urmati-l.
Adaugă un comentariu / răspuns