tulburarare bipolara de tip depresiv
am fost diagnosticata acum 4 ani, insa am luat un an pastile, dupa care 4 ani nu am avut nimic, insa acum boala a recidivat si ma simt mai rau ca niciodata.nu am chef de facut nimic, as sta numai in pat, ies foarte rar afara, nu ma mai aranjez, imi e foarte greu sa ma imbrac, ceea ce inainte faceam cu usurinta acum mi se pare extrem de greu.nu am nici un sentiment nici de mila nici de iubire, igiena personala o fac foarte greu, insa nu mai simt acea stare de prospetime, nu mai am credinta in dzeu, sunt casatorita, insa nici placerea sexuala nu o mai simt.mentionez ca iau tratament cu cymbalta si caramanzapina.oare imi voi mai reveni vreodata?va multumesc
2 comentarii
Buna seara. Este necesar sa anuntati psihiatrul pentru orice modificare a starii dvs. Psihoterapia va poate ajuta pe termen lung pentru a va stabiliza o stare de bine.
Toate cele bune.
Toate cele bune.
tratamentul medicamentos ajuta foarte mult.urmati-l.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 3Vorbesc rad si scot diferite sunete ciudate de unul singur
- 10Tipuri de activități pentru petrecerea timpului liber?
- 7Evaluare medicală forțată/Încredere
- 1Pentru cei diagnosticati cu o boala psihica
- 10Schimbare medic psihiatru
- 6Anxietate/depresie
- 6Suspiciuni medicamente psihiatrice
- 3Acceptarea bolii psihice
- 4Intrebare pentru cei cu diagnostic de boala psihica
- 3Prosopagnozie?