Intarziere menstruatie 7 zile, test negativ
Buna,
Am 28 ani, casatorita si pentru prima data mi-a intarziat CM 7zile. Imi doresc foarte mult sa raman insarcinata. Am facut teste de sarcina atat la 3zile intarziere, cat si la 7zile, ambele au fost negative. De 3 zile am usoare scurgeri maro cu tesut, care astazi s-au mai accentuat. De regula am un CM destul de regulat, la 28 zile. In ultimele luni am mai avut scurgeri maronii dar inainte cu cca 5zile inainte de menstruatie care se continuau cu aceasta. Mentionez ca am un ovar micro polichistic, am fost acum 3luni la control, mi s-a dat sa iau acid folic de 0.5. In zilele in care ar fi trebuit sa imi vina menstruatia am avut ceva crampe abdominale, senzatie de plenitudine, oboseala. Ma puteti ajuta cu un sfat? Am presupus ca ar putea fi scurgerea de implantare, insa am inteles ca nu dureaza mai mult de 2zile, la mkne e f slab cantitativ, doar dupa urinare se vede, practic nu se ia pe protejslip. Se poate sa imi fi facut testele prea devreme? La farmacie mi-a zis ca abia dupa 2sapt de intarziere sunt sanse sa se vada ceva, iar testele incercate au fost Sure Check si Barza.
Am 28 ani, casatorita si pentru prima data mi-a intarziat CM 7zile. Imi doresc foarte mult sa raman insarcinata. Am facut teste de sarcina atat la 3zile intarziere, cat si la 7zile, ambele au fost negative. De 3 zile am usoare scurgeri maro cu tesut, care astazi s-au mai accentuat. De regula am un CM destul de regulat, la 28 zile. In ultimele luni am mai avut scurgeri maronii dar inainte cu cca 5zile inainte de menstruatie care se continuau cu aceasta. Mentionez ca am un ovar micro polichistic, am fost acum 3luni la control, mi s-a dat sa iau acid folic de 0.5. In zilele in care ar fi trebuit sa imi vina menstruatia am avut ceva crampe abdominale, senzatie de plenitudine, oboseala. Ma puteti ajuta cu un sfat? Am presupus ca ar putea fi scurgerea de implantare, insa am inteles ca nu dureaza mai mult de 2zile, la mkne e f slab cantitativ, doar dupa urinare se vede, practic nu se ia pe protejslip. Se poate sa imi fi facut testele prea devreme? La farmacie mi-a zis ca abia dupa 2sapt de intarziere sunt sanse sa se vada ceva, iar testele incercate au fost Sure Check si Barza.
2 comentarii
Buna ziua,
exista posibilitatea sa fi ramas insarcinata si sa fi pierdut sarcina, acest lucru se intampla frecvent si se numeste avort menstrual; pentru a confirma puttei efectua un test de sarcina betaHcg din sange unde acesta va iesi modificat daca a existat o sarcina, un interval limitat de timp; la fel cum exista posibilitatea doar a unei dereglarii a menstruatiei
O zi buna,
Echipa Medicala Marie Stopes
exista posibilitatea sa fi ramas insarcinata si sa fi pierdut sarcina, acest lucru se intampla frecvent si se numeste avort menstrual; pentru a confirma puttei efectua un test de sarcina betaHcg din sange unde acesta va iesi modificat daca a existat o sarcina, un interval limitat de timp; la fel cum exista posibilitatea doar a unei dereglarii a menstruatiei
O zi buna,
Echipa Medicala Marie Stopes
Multumesc de raspuns. Am ajuns intre timp la medic. Nu a fost sarcina. Nu mi-a spus decat ca e posibil sa fie de la ovarele polichistice o dereglare si mi-a dat Duphaston si Myo Sun.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 26Cum aflu sigur daca sunt gravida?
- 12Test de sarcina negativ si ciclul intarziat
- 8e sarcina?
- 1test de sarcina; as dori un rasp de la un doctor
- 6Sunt insarcinata? Testul de sarcina imi arata ca nu...
- 10Dilema - Cand pot sa fac testul de sarcina?
- 4test de sarcina
- 6Sarcina? Menstruatie intarziata?
- 3test de sarcina
- 6menstruatie intarziata, test de sarcina - negativ
- 3O liniuta roz si una albastra.
- 11Sunt insarcinata?
- 6test de sarcina pozitiv?
- 1Test negativ
- 0Sunt sau nu insarcinata?
- 0Primul test pozitiv al doilea negativ!! Ajutor!!!
- 0Sunt nelamurita! Sper sa ma puteti ajuta- teste sarcina
- 0Sarcină sau nu?!
- 0Cerazette
- 2Posibila sarcina? Testul facut prea repede?
Mai multe informații despre: testul de sarcina
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
