Aleg sa nu iau medicatie
Medicamente inseamna droguri. Doctorii adevarati sunt cei care fac muzica aleg sa ii ascult pe ei nu doctorii traficanti de droguri. Am rupt reteta primiti de la doctor in curand anulez si disgnosticul eram doar obosita nu bolnava. Acum aleg sa nu ascult ce imi spune lumea ci sa ma aud pe mine eu ma cunosc Cel mai bine.
7 comentarii
Tu sincer nu te vezi ce prosti postezi pe forum, nu dormi cate 2 saptamani, razi si plangi in aceelasi timp eu ma mir ca nu te-au internat de urgenta ti-a pus si diagnostic de episod psihotic.
Interneazate pana nu faci vreo ilegalitate si ajungi sa iti distrugi viata definitiv.
Interneazate pana nu faci vreo ilegalitate si ajungi sa iti distrugi viata definitiv.
Invata gaslighting ca eu am uitat si o sa vezi ce fac medicii din Romania. Eu prefer sa ma autoanalizez si sa ma fac eu bine pe mine insami. Nu dorm ca sa trezesc al trei lea ochi. Chakra etc etc
Faci ce vrei eu sant dispus sa fac un pariu ca o sa te vad de curand la stirile de la ora 5.
Domnisoara/Doamna nimeni de aicea nu va vrea raul.Eu va rog din suflet luati-va medicatia santeti intr-o perioada din viata dumneavoastra foarte grea, eu am un verisor care a refuzat medicatia si boala sa cronicizat acuma nici sa munceasca nu mai poate are la activ 8 internari si este pensionat la 35 de ani vai de capu lui...cu multe tenative de sinucidere.
Si eu am suferit de anxietate, depresie majora, si niste atacuri de panica de credeam ca mor de 5 ori pe zi plus insomnii groaznice.
Nu zic ca m-am vindecat dar am revenit la munca, nu mai am depresie nici atacuri de panica si anxietate sa redus 90% si dorm 7 ore pe zi fara somnifere.
Si va trebuie sa urmez minim un an tratament cu antidepresiv cybalta(DAR VIATA MEA SA INBUNATATIT ENORM) nu credeam ca scap din acel infern.
Fac si psioterapie cognitiva eu va implor cand aveti un moment de luciditate si va dati seama ca ati umplut forumul numai de postari care nu au nici un sens atuncia o sa va dati seama ca aveti nevoie de ajutor.
Noi aicea pe forum numai cu sfaturi va putem ajuta dumneavoastra trebuie sa faceti pasi importanti.
Si eu am suferit de anxietate, depresie majora, si niste atacuri de panica de credeam ca mor de 5 ori pe zi plus insomnii groaznice.
Nu zic ca m-am vindecat dar am revenit la munca, nu mai am depresie nici atacuri de panica si anxietate sa redus 90% si dorm 7 ore pe zi fara somnifere.
Si va trebuie sa urmez minim un an tratament cu antidepresiv cybalta(DAR VIATA MEA SA INBUNATATIT ENORM) nu credeam ca scap din acel infern.
Fac si psioterapie cognitiva eu va implor cand aveti un moment de luciditate si va dati seama ca ati umplut forumul numai de postari care nu au nici un sens atuncia o sa va dati seama ca aveti nevoie de ajutor.
Noi aicea pe forum numai cu sfaturi va putem ajuta dumneavoastra trebuie sa faceti pasi importanti.
Din pacate Tyrel in situatia in care se afla User13 nu ai sanse sa o convingi. Doar ea se poate convinge singura...atunci cand o sa vrea, atunci cand o sa-si dea seama ca starea ei de negare ii face mult rau. Pana atunci nu putem decat sa speram la bine. In situatia asta psihoterapia nu ajuta, ci doar medicatia de pe reteta ce tocmai a fost rupta.
Banuiesc ca administratorii forumului o sa-si dea seama si ei in curand de cum sta treaba
Banuiesc ca administratorii forumului o sa-si dea seama si ei in curand de cum sta treaba
Bună ziua.Ce se poate face pentru stări de anxietate care nu sunt permanente, oboseala cronica, insomnii, intoleranta la zgomote.Ca patologie de fond am o Tiroidita Hashimoto și Astm bronșic alergic pe care ne le tratez.Vă Mulțumesc !
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 3Vorbesc rad si scot diferite sunete ciudate de unul singur
- 10Tipuri de activități pentru petrecerea timpului liber?
- 7Evaluare medicală forțată/Încredere
- 1Pentru cei diagnosticati cu o boala psihica
- 10Schimbare medic psihiatru
- 6Anxietate/depresie
- 6Suspiciuni medicamente psihiatrice
- 3Acceptarea bolii psihice
- 4Intrebare pentru cei cu diagnostic de boala psihica
- 3Prosopagnozie?
