Cancer gingival?
Buna ziua, gingia de sus este vinata si deformata adica dinti par impinsi in afara iar pe gingie mi se formeaza o peliculaa alba care se curata la periaj dar cel mai mult ma ingrijoareaza petele mov de oe gingie care par sa se extinda.poate fi vorba de cancer ?
2 comentarii
Buna ziua,
Mergeti la un specialist in patologie orala.
Mergeti la un specialist in patologie orala.
Este nevoie sa ajungeți la un medic specialist de patologie orală care sa observe ce este acolo și dacă este nevoie se poate face chiar o biopsie.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 2probleme la gingii
- 4probleme cu giniga... cred!
- 14spatiu intre gingie si lucrarea proteica
- 18exista tratament homeopatic pentru afectiunile gingiei?
- 8canin ramas in gingie
- 6Afectiuni ale gingiilor
- 8Puroi la masea
- 1Desprinderea gingiei de pe dinti !!
- 3Bucatica de carne crescuta la gingie
- 1dezlipire gingie urmare accident
- 6Sângerări gingivale
- 3gingie dupa operatie
- 2Ar trebui sa-mi taie gingia din nou?
- 0Bucățică de gingie apărută intre doua maselute
- 3Senzație de mancarime gingivala după detartraj
- 2Gingii dureroase
- 1Problema la gingii
- 3Excrescenta gingie
- 1Umflatura gingie
- 1Dupa detartraj mi-au aparut puncte albe pe gingia de jos langa masele
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
