Tratament depresie

21-03-2007
optimistic12
Nu este medic/terapeut
optimistic12
De cand ma stiu am privit partea goala a paharului.Dar am inceput sa vad mai acut viata in negru in timpul liceului, din cauza efortului intelectual exagerat dublat de lipsa increderii in mine insami. Mult timp am avut o parere foarte proasta despre mine si ma judecam foarte aspru.
O vreme am crezut ca ceea ce ma deprima e slujba, asa ca am reusit sa mi-o schimb, obtinand un job foarte bun.Ideea e si dupa aceea am avut aceleasi ganduri sumbre.Datorita deprimarii nu reuseam sa imi fac indatoririle de la munca, si asa ca am ramas somera.In prezent am un copil de 1 an si totul mi se pare extrem de gru: sa ma trezesc dimineata, sa prepar hrana micutului, sa dau un telefon...
As dori sa scap de aceasta depresie cat de repede, ca sa imi pot cauta o slujba.
Ati putea sa imi recomandati un psihoterapeut din Galati?terapia e de lunga durata?
E indicata medicina homeopata in acest caz?

Va multumesc,
3 comentarii
0
22-03-2007, ora 00:00
Lumi-br
Identitate neconfirmată
Lumi-br
Draga mea, cred ca vei gasi un terapeut in Galati. Trebuie sa mergi sa discuti cu cineva in acest sens.Faptul ca ai scris aici pe forum cred eu ca e un bun inceput.In ce il priveste pe cel mic eu cred ca esti o mama buna si te vei descurca de minune.conteaza pe ajutorul unui psiholog si vei reusi.Daca te ajuta cu ceva, eu sunt psiholog si psihoterapeut dar sunt din Braila
Luminita Purice.
0
22-03-2007, ora 00:00
Lumi-br
Identitate neconfirmată
Lumi-br
Draga mea, cred ca vei gasi un terapeut in Galati. Trebuie sa mergi sa discuti cu cineva in acest sens.Faptul ca ai scris aici pe forum cred eu ca e un bun inceput.In ce il priveste pe cel mic eu cred ca esti o mama buna si te vei descurca de minune.conteaza pe ajutorul unui psiholog si vei reusi.Daca te ajuta cu ceva, eu sunt psiholog si psihoterapeut dar sunt din Braila
Luminita Purice.
0
22-03-2007, ora 00:00
optimistic12
Nu este medic/terapeut
optimistic12
Va multumesc din suflet pentru incurajari.
Pueti sa imi dati va rog frumos o adresa de contact?
Adaugă un comentariu / răspuns