Cât îngrașă?

25-11-2019
Verno
Nu este medic/terapeut
Verno
Cât îngrașă tratamentul pe care îl am:Prozac 40 mg, Rispolept Consta 50 mg, quetiapina 150
Și ce pot face să nu mai îngrașe?
Oare de la asta m-am îngrășat sau de la alimentația mea nesănătoasă și atât?(recunosc mănânc dulciuri și fast food dar vreau sa le reduc)
3 comentarii
0
25-11-2019, ora 16:55
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
În general alimentația nesănătoasă, poți vorbi cu un nutriționist sa-ți facă un regim personalizat, astfel încàt medicațiă să nu te afecteze
0
25-11-2019, ora 17:27
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Îngrașă și medicația pe care o aveți dumneavoastră dar tine foarte mult de metabolismul fiecarei persoane sunt de alimenratie
0
10-12-2019, ora 22:39
Cristi199
Nu este medic/terapeut
Cristi199
Din cauza alimentației pe care o ai te ingrasi. Toată lumea știe că dulciurile și fast food îngrașă.
Antipsihoticele ca rispolept sau quetiapine dau doar o pofta mai mare de mâncare.. Dacă n ai mânca multe prostii;nu te ai îngrașă chiar dacă le ai lua!
Adaugă un comentariu / răspuns