Recuperare dupa ablație
Bună, in data de 04.05 am făcut o ablație de cale accesorie stângă, in data 05.05 am fost externata si momentan sunt in perioada de recuperare.Intrebarea mea este legată de picior.pe langa ca am ramas cu vânătăi, de vreo 2 zile mi se pare parca mi sar fi întărit vena pe unde sa lucrat.cateodata simt amorțeală in zona respectica, usturime, senzatie de rece.Este oare o problemă sau asa e normal sa fie?
5 comentarii
Luati legatura cu medicul curant pentru a exclude o tromboflebita.
Ablația am făcut-o la Cluj la Spitalul de Recuperare
Mulțumesc! Și eu sunt programata la Timișoara la doctorul Ivanica! Doar ca dumnealui își deschide propriul spital care nu este încă terminat! Și fiul meu a făcut ablatie, tot la domnul doctor Ivanica, acum 4 ani, totul este ok! După intervenție piciorul a fost vânat destul de mult timp iar senzația de amorțeală a durat vreo 2 3 săptămâni! Totul o sa fie ok! Sănătate multa!
Multă sănătate va doresc, sunt si eu mai bine am fost la control cu piciorul, era doar imflamat, am primit o cremă si sunt mai bine acum, de luni incep lucru si sper sa fie totul bine.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 203Ablatia... cat costa?
- 1212ablatie - intrebari/sfaturi
- 6Ablatie Timisoara?
- 14ablatie
- 0ablatie endovenoasa
- 4Tahicardie paroxistica supraventriculara
- 2Ablatie reusita?
- 10Ablatie surub diastazis
- 5Dr.Siliste sau dr. Ivănescu?
- 0ce simptome sunt normale sau nu după ablație?
- 1Rog un raspuns!!
- 0Ablatie pentru fibrilatie atriala permanenta
- 3Ajutati-ma - In urma ablatiei piciorul este vanat, umflat si tare.
- 2Recomandari Dr. Sirbu-Prisecaru Raluca- ablatie
- 2Întrebare analize ablație
- 1ablatie cardiaca copil 13 ani
- 1Ablație raceala
- 1Dupa ablatie, v-au reapărut fiblilatii ?
Mai multe informații despre: ablatia
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: