Inscriere la scoala si acte pentru dosar

25-04-2024
Anonim1256
Nu este medic/terapeut
Anonim1256
Buna ziua.Imi poate spune cineva daca pentru inscrierea la o scoala postliceala de asistenti medicali ma pot inscrie?Deoarece eu sunt in evidenta cu ani in urma cu tulburare afectiva(2016) dar nu mai iau tratament.Daca este cineva de aici sa-mi raspunda adica daca am voie sau pot sa-mi iau gandul.Am fost recent la psihiatru si mi s-a spus ca am voie de permis de conducere dar de scoala de asistenti nu stiu ce sa spun.Am intrebat si la secretariat si mi s-a spus ca tot un medic de familie trebuie sa-mi raspunda.Dar poate mai stie cineva de aici de pe site.Multumesc frumos daca raspunde cineva.
8 comentarii
0
25-04-2024, ora 15:48
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Nu ti-a specificat ce tulburare afectivă? Ca dacă ai avut depresie sau anxietate, nu ar fi o problema, că astea se pot vindeca, și nu e un impediment să studiezi, problemă ar fi la tulburările bipolare, dar ar mai trebui intrebat.
0
25-04-2024, ora 16:37
Anonim1256
Nu este medic/terapeut
Anonim1256
tulburare afectiva=depresie(asta mi-a zis medicul de familie).n-am primit tratament pentru tulburare bipolara doar antidepresive.dar in prezent nu mai iau nimic.Tulburare afectiva a dispozitiei dar am primit tratament cu ani in urma cu paroxetina si cipralex si xanax.
0
25-04-2024, ora 16:52
Anonim1256
Nu este medic/terapeut
Anonim1256
Daca m-ati putea lamuri ce inseamna tulburare afectiva a dispozitie ca nu stiu multe despre el.
0
26-04-2024, ora 06:38
NNN7
Nu este medic/terapeut
NNN7
Eu am cunoscut o asistenta in spital care avea tulburare bipolara! Daca n ar studia si n ar munci cati oameni au depresie sau/si anxietate, n ar mai munci 80% din populatie.
0
26-04-2024, ora 07:28
Anonim1256
Nu este medic/terapeut
Anonim1256
Aveti dreptate dar stiti si dumneavostra este greu sa te faci asistent medical astazi cu istoric medical.
0
28-04-2024, ora 17:34
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
N-ar trebui să fie o problemă datorită depresiei, mai ales că au trecut câțiva ani de atunci. Depresia se rezolvă, deci nu e o tulburare pe viață care să nu-ți dea voie să muncești
0
28-04-2024, ora 18:01
Anonim1256
Nu este medic/terapeut
Anonim1256
Eu o sa merg sa intreb la medicul de familie cum sta treaba si daca ma pot inscrie la scoala pana atunci toate cele bune.
0
15-05-2024, ora 13:05
Anonim1256
Nu este medic/terapeut
Anonim1256
Buna ziua.Am fost la medicul de familie si mi-a dat ca boala este in remisie deci ma pot inscrie.O zi frumoasa cat mai frumoasa in continuare!Multa sanatate si toate cele bune.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.