Depresia

31-03-2009
Macarie
Nu este medic/terapeut
Macarie
Se poate vedea vreo diferentă la tomograf sau RMN între creierul unei persoane bolnave de depresie şi un normală?
4 comentarii
0
31-03-2009, ora 16:50
nicolla_75
Nu este medic/terapeut
nicolla_75
nu. asta ti-o poate spune medicul psihiatru.
0
31-03-2009, ora 17:01
Macarie
Nu este medic/terapeut
Macarie
Eu am citit un articol în care erau două poze cu un creier normal şi unul bolnav de depresie. Cel cu depresie era vădit mai întunecat.

Îţi mulţumesc pt răspuns!
0
21-03-2015, ora 06:47
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu avem noi aparate asa performante in tara. Diagnosticul de depresie se pune pe baza examenului clinic.
0
30-03-2015, ora 18:06
cristina maria dima
Nu este medic/terapeut
cristina maria dima
Pt depresie, dacă ai, se ia seroxat!
crstina
Adaugă un comentariu / răspuns