Acupunctura Osteopatie in Cluj-Napoca

10-09-2015
sworldd
Nu este medic/terapeut
sworldd
Buna ziua si salutare tuturor! Sunt nou pe acest forum. Vreau sa va intreb daca aveti experienta cu acupunctura. As vrea sa incerc. Sufar de sciatica iar anumiti muschi sunt mereu incordati( sunt atinsi niste nervi). In prezent in Cluj-Napoca am gasit multe clinici si cabinete. M-ar interesa un loc unde raportul calitate/pret sa fie satisfacator. Am vazut ca aceasta terapie este relativ costisitoare. Niste recomandari? De asemenea, daca sunt cunoscatori as fi interesat sa fiu consultat de un osteopat(medic/cadru universitar) deoarece, in prezent, exista multi osteopati care au specializarea de kinetoterapeut ori care au dobandit acest titlu prin niste cursuri. Multumesc anticipat!
2 comentarii
0
07-08-2016, ora 06:26
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Puteti apela cu incredere la acupunctura deoarece este foarte eficienta in problemele de coloana. Insa este necesar ca sa aveti mai intai un RMN de coloana pentru un diagnostic exact. O sedinta de acupunctura costa 60 lei.
dr Petre Muresan
Medic primar MG
Atestate in : Acupunctura, Homeopatie si Ultrasonografie
0
23-06-2021, ora 10:26
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Prin acupunctură și infiltrații naturist-homeopate am obținut rezultate foarte bune în tratarea herniilor de disc și a complicațiilor acestora. Chiar pacienți cu hernii de disc și simptome foarte grave, cărora li s-a spus că nu au nici o sansă fără operație, au reușit să scape. De aceea recomand ca mai întâi să se încerce un tratament de recuperare și doar un procent foarte mic de hernii de disc ce nu răspund la tratament vor ajunge la operație. Tratatele de medicină spun că doar 5 % din hernii trebuie operate. Eu am obținut aceste rezultate.


dr Petre Mureșan
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Acupunctura ar putea trata afecțiunile dermatologice
  • Acupunctura poate ajuta persoanele care suferă cefalee cronică tensională
  • Acupunctura poate fi o terapie utilă pentru prevenirea diabetului de tip 2
  • Acupunctura poate reduce simptomele sindromului intestinului iritabil, fără riscul unor efecte adverse
  • Beneficiile acupuncturii în reducerea incidenței accidentului vascular cerebral ischemic
  •