Ajuta acupunctura in tratarea cancerului?Dar homeopatia?

03-03-2009
K.M.Ani
Nu este medic/terapeut
K.M.Ani
Buna ziua,
Sotul meu a fost operat, anul trecut de cancer sublingual, dupa operatie a facut 25 de sedinte cobalto terapie, s-a simtit bine numai ca nu a mai putut folosi proteza.
Exact la un an a recidivat in exterior sub barbie in ambele parti.a fost operat din nou, dintr-o parte a reusit sa-i scoata tot si din alta numai o parte, pe motiv ca este printre venele de la gat si nu se poate.
Imediat a inceput citostatice 5 sedinte.Dupa 5 saptamai iar 5 sedinte dupa care s-a simtit f.rau.Acum ar trebui sa mearga iar la citostatice si refuza categoric, spunand ca numai rezista.
A trecut pe naturiste:acupunctura, homeopatie, suplimente naturiste din plante, e mai optimist atata tot ce observ.
Ce parere aveti i se v-a agrava boala daca a renuntat la citostatice????
Poate stie cineva, s-a intalnit cu asa ceva.
Va rog mult, din suflet raspundeti.mi -
Locuiesc in Budapesta si conditiile la clinica sunt f bune, medicul ce l-a operat este f bun, dar inzadar pt sotul meu.
multumesc
1 comentarii
0
14-02-2010, ora 12:10
lipoplast
Nu este medic/terapeut
lipoplast
as dori si eu sa stiu daca acupunctura e indicata la cancer operat va ruga sa raspundeti caci e important pentru noi
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Acupunctura ar putea trata afecțiunile dermatologice
  • Serviciile de homeopatie - decontate de stat?
  • Acupunctura poate ajuta persoanele care suferă cefalee cronică tensională
  • Acupunctura poate fi o terapie utilă pentru prevenirea diabetului de tip 2
  • Acupunctura poate reduce simptomele sindromului intestinului iritabil, fără riscul unor efecte adverse
  • Beneficiile acupuncturii în reducerea incidenței accidentului vascular cerebral ischemic
  •