adenocarcinomul si fizioterapia

19-10-2011
spiridonpetra
Nu este medic/terapeut
spiridonpetra
bn seara ma numesc petruta am 58 ani am fost operata in 2009 martie am histerectomie totala cu diagnostic adenocarcinom gr 1 mentionez ca nu am facut citostatice nici radioterapie si am o mare nedumerire.Am reumatism si gonartroza si spondiloza treb sa fac fizioterapie dr a spus ca nu e probl dar la fizioterapie sunt intrebata dc am voie pt ca dc ai avut cancer nu treb sa faci fizioterapie.Acum am nevoie sa fac din nou fizioterapie dar imi este teama.Ce ma sfatuiti ca treb sa fac, sunt derutata si am nevoie de fizioterapie.Astept sfatul dv.Multumesc anticipat.
7 comentarii
0
19-10-2011, ora 22:28
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
buna seara, aveti un medic care va urmareste dupa aceasta operatie??daca da, la el se afla raspunsul, pe forum sunt putini medici oncologi.poate aveti norocul sa intre un oncolog RAUL DUKE, care va va da un raspuns cert. multa sanatate.
0
19-10-2011, ora 22:33
spiridonpetra
Nu este medic/terapeut
spiridonpetra
sigur merg la control si analize din 6 in 6 luni l am intrebat dc pot face fizioterapie si a zis ca da dar ma sperie intrebarea fizioterapeutuluicin aude ca am avut adenocarcinom
oricum multam de sfat multa sanatate
0
20-10-2011, ora 19:03
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
Petra, ti am trimis un mesaj privat.
0
02-11-2011, ora 23:07
spiridonpetra
Nu este medic/terapeut
spiridonpetra
buna vasi si scuze ca ti raspund asa tirziu, Te am regasit pe forum romedica si am ramas surprinsa ca pe undeva ai avut aceeasi probl ca mine, doar ca eu am avut mult noroc cum zici chiar tu. Dar sunt multe de spus sau povestit despre mine, sunt operata la sp universitar de dr pruna un tinar de milioane.N am facut nimic dupa operatie pt ca nu a fost necesar, asa cum am zis am fost norocoasa dar vreau sa stii ca nu mi venea sa cred.Au trecut doi ani si jumatate ma simt bn fac din 6 in 6 luni marcarii tumorali si analizele normale in rest nimic deosebit. Osa ti dau un mesj privat si poate osa vb la tel pt ca sunt multe de spus
.Asa operatie lasa urme adinci si asta o stiu doar cele care trec prin asa ceva. Sanatate si o sa revin.
0
03-11-2011, ora 00:24
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
ok, astept ms.te pup si tot binele din lume.
0
09-11-2011, ora 11:04
spiridonpetra
Nu este medic/terapeut
spiridonpetra
vasi lasa mi un nr d telefon d preferinta cosmote si te sun eu ast sanatate
0
31-07-2013, ora 20:03
viorache
Nu este medic/terapeut
viorache
Buna seara,
O am pe soacra mea (68 ani) care are antecedente de cancer de san (12 ani de la operatie). Mai sufera si de hipertensiune arteriala si cardiopatie ischemica. Insa ceea ce pune probleme sunt artroza si spondiloza cervicala fapt ce cauzeaza dureri incontinuu (in special de cap) si ameteli. Ce putem face pentru a ameliora aceste dureri tinand cont de celelalte afectiuni?
Va multumesc anticipat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Reumatismul pe înțelesul tuturor
  • Histerectomia totală cu anexectomie bilaterală poate crește riscul de deces la femeile tinere
  • Histerectomia ar putea fi un factor de risc pentru boala Alzheimer
  • Rolul plantelor aromatice și al condimentelor în tratamentul bolilor reumatice
  •