Ajutor Ata penis inflamata (umflata) de o parte si alta a preputului

14-02-2019
Mihnea35
Nu este medic/terapeut
Mihnea35
Bună ziua! Am 35 de ani și în urma cu trei zile am avut contact sexual neprotejat cu prietena mea cu care sunt de doi ani. În timpul actului sexual am simțit o durere, ca o usturime, cred ca am avut ață preputului fisurata iar în timpul actului sa rupt. Mentionez ca nu am fost circumcis. După ce m-am spălat am simtit o anumita jenă, usturime dedesupt de capul penisului. A doua zi am observat ca am o basica cu apa atât pe partea dreapta cât și pe partea stânga a preputului și nu mai pot calota pielea pentru a acoperi în întregime capul penisului din cauza umflaturile destul de mari de pe o parte și alta a preputului. Am fost la un urolog și mi-a spus ca este o inflamare a atei datorita frecării masive a acesteia și ruperii în întregime a acesteia. Mi-a recomandat tratament cu Ampicilina 500g la 6 ore timp de 5 zile și unguent Clotrimazol de 3 ori pe zi timp de 2 săptămâni. Dar după 4 zile nu vad nici o ameliorare a situației, umflatura pe partea stânga este destul de mare și nu scade deloc. Mentionez ca nu ma doare, nu ma deranjează decât atunci când penisul întra în erectie, atunci am o durere insuportabila. Vreau sa spun ca nu am mai avut contact sexual și nici nu m-am masturbat de la cele întâmplate. Astăzi am fost la un dermatolog și la fel mi-a spus ca am ața inflamata datorita frecării și mi-a recomandat sa iau Betadina seara înainte de culcare iar dimineața sa dau cu Rivanol pe acea zona timp de 10-15 zile. Nu mai știu ce sa cred, va rog ajutați-mă cu un sfat, cu un tratament care sa ma ajute sa scap de acele bășici și sa pot calota penisu în întregime. Va mulțumesc anticipat!
O zi buna!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: