AJUTOR primul contact sexual si menstruatie intarziata

31-07-2015
anonim420
Nu este medic/terapeut
anonim420
Salutari ! 

Acum aproximativ 2 saptamani, am avut primul contact sexual cu prietena mea, totul a fost oral, nu a avut loc penetrare. 
Menstruatia prietenelei mele, intarzie luna asta, si desi sansele sunt extrem de mici avem o mica ingrijoare ca ar putea fi gravida. 
Intamplarea a decurs cam asa: 

Mi-a facut un handjob si dupa am ejaculat, dupa ejaculare ne-am sters pe maini de sperma, (nu ne-am spalat, doar sters) si am stat aproximativ 5-10 minute inainte sa ne reapucam de sex oral. 
Urmatoarea parte a fost cand am inceput sa ii stimulez clitorisul pentru 1-2 minute si DOAR deschiderea vaginului, iar dupa am inceput sa folosesc limba. Am auzit ca sperma in contact cu aerul moare, este adevarat? 

Cam asa a decurs actiunea, degetele nu au fost introduse in vagin nicidecum. Exista vreo posibilitate ca prietena mea sa fie gravida? 
Deoarece perioada ei a intarziat 7 zile deja, ea ar fi trebuit sa o aiba normal pe 23. Poate fi din cauza unor schimbari in hormoni din cauza actului ? 
Mentionez ca ea e virgina, la fel si eu, himenul ei nu este rupt, ea are 16 ani si eu 17, deci e prima data cand experimentam ceva de genu. 
Ieri a durut-o stomacul toata ziua, desi nu cred ca are legatura, deoarece din cate stiu simptomele de sarcina nu apar in primele saptamani. 
Care ar si fi cauzele intarzierii menstruatiei ? (ea este mereu stresata din cauza asta si are si atacuri de panica) 


Rog seriozitate, exista vreo sansa de sarcina? Stiu ca este destul de nefavorabil, dar vrem sa fim precauti.
2 comentarii
0
31-07-2015, ora 17:34
adina871
Nu este medic/terapeut
adina871
Nu ai de ce sa iti faci griji.Nu e vorba de sarcina, poate dereglare hormonala.
0
01-08-2015, ora 00:31
anonim420
Nu este medic/terapeut
anonim420
va multumesc si chiar sper sa fie asa cum ziceti dumneavoastra...totusi..nu pot sa imi inchipui de ce intarzie in halul asta de mult menstruatia..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  • Sexul pentru prima dată - ce trebuie să știi
  •