Am dureri de cap!

02-02-2009
aurelia_toma71
Nu este medic/terapeut
aurelia_toma71
Am dureri de cap in zona cefei mai tot timpul si in urechea stanga imi pocneste ceva. De mai multe ori mi-am verificat tensiunea si este nu tocmai buna, adica este mica. Ce as putea sa fac sa-mi treaca aceasta stare si ce medicamente sa iau.
Pentru tensiune crescuta exista tratament dar pentru cea scazuta?

Ajutati-ma va rog cu un sfat...
3 comentarii
0
02-02-2009, ora 20:44
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
In primul rand ar trebui sa fii sigura de la ce ai aceste simptome. e posibil sa fie de la hipotensiune, e posibil sa nu, mai bine mergi la un control de rutina. Deci, medicamente aiurea nu e cazu sa iei, te mai pomenesti cu altceva...Pentru hipotensiune e buna cofeina, dar daca nu bei cafea sau ceva similar, orice lichid (supe, apa in cantitatea suficienta) iti pot creste tensiunea la normal.
0
28-04-2009, ora 14:22
aurelia_toma71
Nu este medic/terapeut
aurelia_toma71
Va rog cine ma poate ajuta sa-mi dea un sfat.Mi-au iesit analizele mari, gama gt 102, lipidele totale 1044???, transaminaze tgo 39 si tgp 79, trigliceride serice 421 ? sunt grave? astept raspunsul dvs.
0
30-04-2009, ora 19:40
missporty
Nu este medic/terapeut
missporty
Cam de 1 luna ma confrunt si eu cu o durere de cap. Durerea a debutat dintr-o data, tocmai asta m-a mirat cel mai tare.Am stat in curent si cred k asta a fost cauza principala. Ma doare ceafa, undeva in partea dreapta si ajunge chiar si la ureche.Sunt foarte speriata si chiar nush c sa fac. Daca s-a mai confruntat cineva cu astfel de simptome si a reusit sa scape de dureri as vrea si eu sa stiu cum a facut.multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
24-10-2022, ora 15:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Neurolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 400 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  • 1,25 miliarde de oameni din întreaga lume suferă de dureri de cap
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.