Am dureri de cap!

02-02-2009
aurelia_toma71
Nu este medic/terapeut
aurelia_toma71
Am dureri de cap in zona cefei mai tot timpul si in urechea stanga imi pocneste ceva. De mai multe ori mi-am verificat tensiunea si este nu tocmai buna, adica este mica. Ce as putea sa fac sa-mi treaca aceasta stare si ce medicamente sa iau.
Pentru tensiune crescuta exista tratament dar pentru cea scazuta?

Ajutati-ma va rog cu un sfat...
3 comentarii
0
02-02-2009, ora 20:44
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
In primul rand ar trebui sa fii sigura de la ce ai aceste simptome. e posibil sa fie de la hipotensiune, e posibil sa nu, mai bine mergi la un control de rutina. Deci, medicamente aiurea nu e cazu sa iei, te mai pomenesti cu altceva...Pentru hipotensiune e buna cofeina, dar daca nu bei cafea sau ceva similar, orice lichid (supe, apa in cantitatea suficienta) iti pot creste tensiunea la normal.
0
28-04-2009, ora 14:22
aurelia_toma71
Nu este medic/terapeut
aurelia_toma71
Va rog cine ma poate ajuta sa-mi dea un sfat.Mi-au iesit analizele mari, gama gt 102, lipidele totale 1044???, transaminaze tgo 39 si tgp 79, trigliceride serice 421 ? sunt grave? astept raspunsul dvs.
0
30-04-2009, ora 19:40
missporty
Nu este medic/terapeut
missporty
Cam de 1 luna ma confrunt si eu cu o durere de cap. Durerea a debutat dintr-o data, tocmai asta m-a mirat cel mai tare.Am stat in curent si cred k asta a fost cauza principala. Ma doare ceafa, undeva in partea dreapta si ajunge chiar si la ureche.Sunt foarte speriata si chiar nush c sa fac. Daca s-a mai confruntat cineva cu astfel de simptome si a reusit sa scape de dureri as vrea si eu sa stiu cum a facut.multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  • 1,25 miliarde de oameni din întreaga lume suferă de dureri de cap
  • E normal să te doară capul uneori?
  •