durere de cap de cateva zile

13-04-2011
off limits
Nu este medic/terapeut
off limits
Buna seara! De cateva zile am o durere de cap, aceasta manifestandu-se in zone diferite. Adica ba ma doare deasupra ochiului (pe linia sprancenei), ba ma doare tampla stanga, ba ma doare in crestetul capului, ba cel mai des durerea apare deasupra cefei (cam de unde incepe craniul ca sa zic asa). Durerea nu este foarte intensa, dar vine in valuri, si daca depun efort incepe sa imi pulseze ba tampla, ba sa ma doara ochiul, , cateodata chiar fruntea. Avand in vedere ca durerea ma tine de atatea zile si este cum este nu stiu daca este cazul sa imi fac probleme majore si daca este cazul sa elimin factori precum vremea, vantul, oboseala. Va multulmesc anticipat!
2 comentarii
0
14-04-2011, ora 08:20
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna dimineata,
- poate stai prea mult si/sau la calculator...
- poate nu mananci..putin si des si mai intai fumezi?!?
- poate iti scade glicemia si..ar trebui sa iei cate o bombonica mica..
- poate stai cu fata sau iti bate din spate vreun aparat de aer conditionat..
- poate stai cu fata sau iti bate din spate server-ul de la vreun..calculator...calculatoare..
- poate ai sau stai in curent (intre usi).sau la vreo terasa unde ai fost cu prietenii..

Sunt...n..posibilitati...elimina-le pe toate, pe rand -DACA e cazul-...tu le stii si..mai vb..

Sanatate si s-auzim de bine.
O zi faina.
0
14-04-2011, ora 18:20
off limits
Nu este medic/terapeut
off limits
Adevarul este ca in fiecare zi fac un drum cu trenul sau microbuzul si este foarte posibil sa ma fi tras curentul. Altfel nu stau intr-un mediu cu aer conditionat, calculatoare etc. M-am gandit ca ar mai putea fi eventual vantul rece care m-a suflat. Mie mi-era teama sa nu fie ceva mult mai grav, fiindca nu mi s-a mai intamplat sa ma tine atatea zile. Va multumesc frumos de raspuns
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar durerile de cap (migrenele)?
  • Durerea de cap după somn
  • Dieta săracă în carbohidrați ar putea reduce migrenele
  • De ce vinul și ciocolata pot declanșa migrene?
  • Atacul migrenos protejează de fapt creierul de stresul oxidativ?
  • Când ar trebui să ne alarmeze durerea de cap (semne de gravitate și motive de adresare la medic)
  • Ce indicii oferă localizarea durerii de cap
  • Modalități de a trata durerea de cap fără medicamente
  • Durerile de cap, raportate anual de peste 50% dintre oamenii de pe glob
  •