am facut otita congestiva am luat tratament dupa care am facut dop cerumen

09-09-2010
gabriela66
Nu este medic/terapeut
gabriela66
Buna ziua. Am si eu o problema: acum o saptamana am facut otita congestiva am luat tratament dupa care am facut dop cerumen.M-am dus la ORL si mi l-a scos. Problema este ca aud tiuitul in continuu si nu stiu ce sa fac. As dori sa stiu daca v-a trece sau trebuie sa ma duc la doctor.


va rog sa-mi raspundeti
5 comentarii
0
10-09-2010, ora 15:10
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trebuiesa mergi la ORL.. safaci audiograma si timpanograma.. sa afli cauza acelui tiuit
0
14-09-2010, ora 13:29
edson
Nu este medic/terapeut
edson
Buna ziua; am boala meniere, de cativa ani; e tinuta in frau cu: regim hiposodat, diuretic, sermion, prednisolon. Am doua intrebari la dvs.::
Ce interval (maxim) se poate lua diuretic ?
Medicamentul francez TANGANIL (acetil-leucina) se poate lua doar in crize, sau se poate lua si in perioade de "usor dezechilibru", sau chiar pe perioade mai lungi (profilactic) ?

Mentionez ca Betaserc24 nu a dat satisfactie (chiar o cura lunga).

R.P.-Galati
0
15-09-2010, ora 06:23
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
numai medicul care va cunoaste personal.. si a stabilit schema de tratament... poate sa va indice doza la medicatie
totul tine de constitutie, kg, metabolizm. Tensuiune arteriala. probleme cardiace, renale, de coloana cervicala..s.a.
0
20-09-2010, ora 08:37
edson
Nu este medic/terapeut
edson
revenire-meniere

O hepatita cronica, veche, poate predispune la formarea edemelor (inclusiv in urechea interna) ?
0
20-09-2010, ora 10:13
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
da. cu siguranta.
trebuie adoptat un regim alimentar corect si un tratament adecvat diuretic + remineralizare a organizmului
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce nu sunt indicate bețișoarele de urechi?
  • Ce rol are ceara din urechi?
  •