am facut sex neprotejat in timpul menstruatiei... sunt foarte speriata!

03-01-2015
anonimact
Nu este medic/terapeut
anonimact
Buna ziua, acum doua luni am facut sex neprotejat in timpul menstruatiei. in prima luna menstruatia mi a venit la timp, iar luna aceasta trebuia sa imi vina pe 1, dar intarzie, deja doua zile. sunt ingrijorata. pot fi insarcinata? Tin sa mentionez ca am simptome obisnuite, ma dor sanii si mijlocul. doar sangerarea intarzie sa apara
6 comentarii
0
03-01-2015, ora 22:39
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
SUNT teste la farmacie care depisteaza sarcina inca din prima luna, altele care se fac in orice perioada a zilei.fATI SI TU UNUL SI VEZI si pt siguranta mai faci unul peste circa 14 zile sau o luna.
0
04-01-2015, ora 23:25
89Adina
Nu este medic/terapeut
89Adina
Sau o analiza de sange...fa-ti un beta HCG seric. si aia nu te minte.In sange ti se depistează cel mai bine si sigur mult mai repede decat un test de sarcina.
0
05-01-2015, ora 14:35
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
ADINA mereu imi mai tragi cate o palma sa ma at3entionezi dar ai uitat ca multe PERSOANA au fobii la acele de siringa ha ha ha.ca si de dentist.
0
05-01-2015, ora 18:12
89Adina
Nu este medic/terapeut
89Adina
Marton imi place sa conversez cu tine:) acuma sincer oricât ti-ar fi frica de ace, atunci cand esti speriata de o sarcina iti Bati picioarele in ele de ace numa sa afli adevarul:)
0
07-01-2015, ora 15:08
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
NU este chiar asa, stii cat de intensa este o durere de dantura nu? si sa stii ca sunt multe persoane care o suporta numai sa nu calce in cabinetul dentistului de frica.
0
12-01-2015, ora 15:41
89Adina
Nu este medic/terapeut
89Adina
Stiu..dar mi se pare cam absurd un om in toata firea sa se teama sa ii scoată putin sange ca sa ii se spuna ceea ce vrea sa afle.Si eu am oroare de ace dar daca nu ma uit acolo, strâng odata din dinţi si gata, scap.Unele probleme chiar nu se pot depista numa prin analiza de sange asa ca fie vrem fie nu vrem ne supunem.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mit: Nu poți rămâne însărcinată în timpul menstruației
  •