Am facut testul de sarcina prea devreme?

03-06-2021
Andrada Pop
Nu este medic/terapeut
Andrada Pop
Astăzi este a 4a zi de întârziere a menstruației, am făcut test de sarcina în a 2a zi și a fost negativ (test ultrasensibil barza). Îmi simt sânii umflați și durerosi la atingere, am arsuri la stomac și ma simt obosita. Menționez ca menstruația venea regulat, la ginecolog am fost în ianuarie și totul era ok.

Mulțumesc anticipat
2 comentarii
0
10-08-2021, ora 12:22
Eliza3017
Nu este medic/terapeut
Eliza3017
Bună ziua. Am avut luna trecuta pe 28 cm. A durat 3 zile. A fost prima zi marimea unei palme de culoare vișinie și un strop maro. Ieri am avut un leșin și o stare de voma.!! Și ma simt asa obosita. Fără vlaga. Azi am făcut un test și e negativ. Ar putea fi o sarcina?. Citisem pe internet ca ar putea fi o menstruatie peste sarcina.!! Și ma simt asa balonata. Astăzi după o aplicație ar fi ziua mea fertila. Din urma cu 2 zile tot avem contact sexual doar seara. Câte un act. O sa avem și în seara asta. Sper sa se prindă. :( ținând cont ca iau și pastile pentru a rămâne. :(
0
11-08-2021, ora 12:13
Eliza3017
Nu este medic/terapeut
Eliza3017
Bună ziua. Sunt câteva zile și când am starea de voma. Ca și când as voma. Dar ma opresc, ca nu am ce voma. Teste negative. Cm l-am avut luna trecuta pe 28, dar nu era ok. Prima zi cel puțin o culoare rosu închis.. și maro.. oare sa fie o posibila sarcina și sa nu iasă la teste? Poate e prea puțin timp în a ieși la teste. Dar am niște stări.. și sânii un pic sensibili. Dureri de cap.. dureri de spate. Am citit pe internet ca ar putea fi și ciclu peste sarcina. Îmi doresc un copil.!! Un răspuns aștept și eu.!! Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: