cred ca am o sarcina nedorita.. exista si alta metoda in afara de avort?

15-11-2010
an0nim_16
Nu este medic/terapeut
an0nim_16
in urma cu o saptamana am avut un contact sexual cu prietenul meu.mi-am faqt un test si a iesit pozitiv.exista si alta metoda in afara de avort?ast raspuns urgent..va rog
5 comentarii
0
15-11-2010, ora 17:56
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
din cate stiu eu in romania nu exista metoda avortului medicamentos. alta optiune nu exista. dar poate ar trebui sa ti consideri cu atentie toate optiunile, sa discuti cu prietenul, familia, un psiholog. daca ai 16 ani asa cum scrie in numele tau, avortul este traumatizant pentru organismul tau, ca sa nu mai zic pentru psihicul tau
0
15-11-2010, ora 19:00
an0nim_16
Nu este medic/terapeut
an0nim_16
pai am inteles ca daca sunt in prima saptamana, ar exista niste medicamente.
0
15-11-2010, ora 20:03
Adriancic
Nu este medic/terapeut
Adriancic
Nu avorta... E un pacat foarte mare si o sa il regreti peste ani... Nu fa asta.
0
15-11-2010, ora 20:38
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Chiar daca exista medicamente pentru asa ceva, tot la ginecolog trebuie sa ajungi, avortul provocat fara a fi urmat de chiuretaj/ supraveghere medicala este un mare pericol pentru sanatate si viata! Infectia si multe alte complicatii sunt aproape inerente! Mergi la ginecolog si te va ajuta in orice decizie ai lua, nu recurge la prostii ca dupa aia tot acolo ajungi cu multe altele...
0
16-11-2010, ora 15:01
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
sunt de acord cu eclectica, chiar dacă ar exista substanţe permise, se dau tot la spital prin internare şi supraveghere. cel mai important nu lua de capul tău din auzite cine ştie ce, pentru că rişti să iţi provoci hemoragii, infecţii şi Doamne fereşte să ajungi să nu mai poţi avea copii. S-au întâmplat foarte multe de acest gen. Mai bine du-te la ginecolog, nu cred că îţi trebuie permisiunea părinţilor, din câte ştiu eu. Maxim vorbeşte întâi cu medicul şcolii/liceului pentru că te va îndruma, nu va spune nimănui şi îţi va zice ce sa faci.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ingrijirea dupa avort
  • Menstruația peste sarcină
  • Vaccinarea în timpul sarcinii
  • Sarcina după 35 de ani
  • Poziții de somn în sarcină
  • Sarcina și toxoplasmoza
  • Sarcina și răceala
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Sarcina si fericirea
  •