Prima perioada de sarcina

27-06-2017
ionelia96
Nu este medic/terapeut
ionelia96
Eu am o problema, azi dimineata mi-am facut 2 teste clear blue si la aman2 mi-a iesit ca sunt insarcinata in 1-2 saptamani, precizez ca am avut si greturi in ultimele zile. Mie totusi nu imi vine sa cred, ma gandesc ca daca ar fi doar 1, 2 saptamani nu ar iesi la test si cred eu ca ar fi cam devreme sa am greturi. Alte simtome nu am. Voi ce credeti?
5 comentarii
1
28-06-2017, ora 10:34
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

este precizat pe testul respective varsta sarcinii? Varsta sarcinii poate fi interpretata cu exactitate numai ecografic

Echipa Medicala Marie Stopes
0
29-06-2017, ora 07:16
ionelia96
Nu este medic/terapeut
ionelia96
Da scrie 1-2 saptamani
0
30-06-2017, ora 10:03
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
In general aceste teste sunt accurate, pentru o confirmare este bine totusi sa efectuati o ecografie transvaginala care va spune varsta exacta a embrionului, daca sarcina se afla in uter, daca se dezvolta corespunzator

O zi buna,
Echipa Medicala Marie Stopes
0
26-07-2017, ora 10:57
Ame987
Nu este medic/terapeut
Ame987
Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu un sfat.La 7-8 zile de la terminarea menstruatiei am avut un contact cu prezervativ, care s-a rupt...Ne-am dat seama abia dupa ce ejaculase.Asta fiind pe 10 iulie..Au trecut 15 zile de atunci(25 iulie).Tin sa mentionez ca am un ciclu scurt, de vreo 23-25 de zile, insa nu e regulat.Din ce am calculat eu eram in perioada fertila...Acum cateva zile am avut crampe in partea dreapta si uneori in stanga...Am devenit putin sensibila la mirosuri obisnuite, si imi este putin greata
Adaugă un comentariu / răspuns
0
06-01-2018, ora 20:06
NoName0
Nu este medic/terapeut
NoName0
Buna ziua!Am un ciclu regulat de 25 de zile care tine 5 zile.Pe 2 decembrie am avut menstruatie normal, pe 13 decembrie am avut un contact neprotejat cu soțul meu cu ejaculare înăuntru, pe 27 decembrie mia venit menstruatia dar care ma tinut doar 2 zile si a curs destul de putin fata de alta data(prima zi a curs mai putin decat de obicei iar ă doua aveam doar dupa ce mergeam la baie si urinam), dupa asta am dureri de burta ca la menstruatie, obosesc foarte tare, foarte puține dureri de sani, dureri de cap, urinari des, putina stare de vomă, durere de mijloc, dar testele de sarcina negative!Posibil sa fi facut prea devreme testul de sarcina
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: