Am facut un test de sarcina si a iesit negativ, dar tot intarzie menstruatia

14-04-2013
puica2013
Nu este medic/terapeut
puica2013
am o problema, am avut contact neprotejat cu prietenul meu pe 10 martie, eram in ultima zi de menstruatie, nu mai aveam deloc, el nu a ejaculat in mine.am deobicei un ciclu regulat, imi vine cu 2 zile inainte de ultima data, insa de data asta nu...pe 10 aprilie am facut un test de sarcina si a iesit negativ, dar nu mi-a venit nici pana acum ciclul. nu stiu ce sa mai fac, sunt foarte speriata! va rog, ajutati-ma! ce sa fac?!
18 comentarii
0
14-04-2013, ora 11:41
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Daca spui ca a fost un contact fara ejaculare, nu ai de ce sa te temi...mai repeta odata testul de sarcina ; saptamana viitoare ar trebui sa ai menstruatie.
0
15-04-2013, ora 08:18
puica2013
Nu este medic/terapeut
puica2013
O sa cumpar astazi din nou, si o sa revin cu rezultatul..multumesc
0
15-04-2013, ora 22:10
puica2013
Nu este medic/terapeut
puica2013
Am facut alt test de sarcina astazi, iar rezultatul este acelasi, negativ! Dar menstruatia inca nu mi'a venit ! Ce se intampla?
0
15-04-2013, ora 22:47
marioara10
Nu este medic/terapeut
marioara10
mi-a intarziat ciclu.ultima data mi-a venit pe 14 febr si nu am ciclu regulat.am avut contact sexual neprotejat ultima data pe 17 martie.in luna martie nu am avut ciclu.am facut test de sarcina pe 24, 31 martie si p 5 aprilie de la diferite firme si au iesit negative.imi este frica sa merg la ginecolog.ca nu vreau sa fi ramas insarcinata.de pe 31 martie pana pe 12 apr am avut niste sangerari doar cand urinam si cand ma stergeam, erau de culoare normala.si in acelasi timp mai iau niste medicamente de slabit xls.ce poate sa am ????imi este frica
0
21-04-2013, ora 15:09
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
@puica2013: ti-a venit menstruatia?
@marioara10: dereglarea ciclului este datorita pastilelor de slabit..cate kg ai si ce inaltime ? nu e posibil sa renunti la medicamente si sa slabesti doar prin dieta, schimbarea obiceiurilor alimentare si miscare mai multa ?
0
21-04-2013, ora 21:40
puica2013
Nu este medic/terapeut
puica2013
Nu, nici pana acum nu.Nu stiu ce se intampla :(
0
22-04-2013, ora 13:58
marioara10
Nu este medic/terapeut
marioara10
am 1.59 si 67 de kg.am mai facut azi dimineata un test de sarcina si tot asa a iesit negativ.si tot nu mi-a venit nici acum menstruatia.
0
22-04-2013, ora 15:39
marioara10
Nu este medic/terapeut
marioara10
asa de mult sa imi intarzie menstruatia din cauza pastilelor alea de slabit...2 luni???am facute pana acum 6 teste de sarcina si toate imi arata negativ.din care 2 au fost teste digitale si tot negativ imi scria.
1
22-04-2013, ora 21:23
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu esti insarcinata, asta e sigur...nu mai lua pastilele de slabit si urmareste menstruatia.Pentru 6-8 kg cat trebuie sa dai jos ai nevoie de pastile de slabit?? Vrei sa te simti mai bine dar nu vei face decat rau organismului tau.putina dieta si miscare vor fi de ajuns...E frumos afara, poti iesi cu bicicleta, la plimbari zilnice, jogging etc.Si nu trebuie sa te temi de ginecolog, nu va face decat sa te ajute.
0
22-04-2013, ora 22:27
marioara10
Nu este medic/terapeut
marioara10
da am renuntat la ele de ieri si va multumesc frumos pt sfaturi.asa am sa fac o sa alerg seara ca e frumos afara de acum.m-am programat pe 6 mai la ginecolog acum astept sa vad ce zice.va multumesc!!
0
23-04-2013, ora 08:39
puica2013
Nu este medic/terapeut
puica2013
Nu pot sa inteleg ce se intampla.testele imi arata negativ, dar menstruatie nu am, in fiecare zi stau cu grija asta si nimic!
0
23-04-2013, ora 11:35
marioara10
Nu este medic/terapeut
marioara10
asa si eu sunt in aceeasi situatie sunt si eu.am facut pana acum 6 teste si toate negative si nu mi-a venit nici acum menstruatia
0
25-04-2013, ora 21:51
aada111
Nu este medic/terapeut
aada111
buna, as vrea sa ma ajute cineva si pe mine, in data de 7aprilie am avut contact sexual protejat cu iubitul meu, si in data de 14 trebuia sa imi vina menstruatia, iar azi suntem in data de 25 si nu mi-a venit, ma dor sanii de vreo saptamana am facut 2 teste de sarcina si amandoua au iesit negativ, as avea motive sa fiu ingrijorata in privinta unei sarcini ?
0
26-04-2013, ora 22:20
marioara10
Nu este medic/terapeut
marioara10
mie mi-a venit astazi mentruatia...in sfarsit.
0
27-04-2013, ora 21:37
puica2013
Nu este medic/terapeut
puica2013
La mine tot nimic..nu stiu ce sa mai fac :(
1
28-04-2013, ora 15:32
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
@puica 2013: Trebuia sa-ti faci si tu o programare la ginecolog..
0
01-05-2013, ora 20:56
puica2013
Nu este medic/terapeut
puica2013
in sfarsit...azi mi-a venit menstruatia..va multumesc pt sfaturi
Pe viitor o sa am mai multa grija si eu si prietenul meu...va multumim
0
17-05-2022, ora 21:53
madalinaa2418
Nu este medic/terapeut
madalinaa2418
Buna seara! Pe data de 9 aprilie mi-a venit menstruatia. Dupa s-a intampla a simti ca sunt gravida, am facut 2 teste au iesit negative amandoua bineinteles probabil nu trecuse 2 saptamani, l-am facut pe al treilea pe 5 mai a iesit pozitiv dar cu.o linie foarte estompata, toate bune si frumoase pana pe data de 10 mai cand am avut o sangerare(rosu aprins, inclus maroniu) timp de 5 zile, am repetat testul dupa ce mi s-a terminat sangerarea a iesit negativ, vreau sa stiu daca am fost sau daca cumva am avut un avort spontan.. Chiar nu stiu cr s-a intamplat am avut toate simtomele cum ca as fi gravida, pofte, oboseala mare, sani foarte durerosi pot spune, deodata toate s-au oprit cand a inteput acea sangerare. Ma puteti ajuta cu un sfat?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  • De ce întârzie menstruația?
  • De ce ai menstruații neregulate și ce poți face
  •