Am nevoie de un sfat cat mai repede...Este un doctor pe aici care m-ar putea ajuta?

02-08-2011
andreea2810
Nu este medic/terapeut
andreea2810
Nu stiu cum sa incep.Menstruatia trebuia sa vina in jur de 25-26 iulie...mi-am facut un test de sarcina pe 28 si mi-a iesit negativ...dar inca nu mi-a venit...si astazi se implineste o saptamana de intarziere..Am avut ceva simptome saptamana trecuta, dar nimic mai mult.Este posibil sa fiu insarcinata, sau este doar o intarziere cauzata de alti factori?Am si eu nevoie de o parere.Va rog...Multumesc anticipat.
10 comentarii
0
02-08-2011, ora 15:44
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Posibil o dereglare hormonala, o raceala, sau chiar o sarcina..la unele persoane testul de sarcina se pozitiveaza mai greu..cel mai bine este sa faci la 7 zile de intarziere si la 3 saptamani de la contactul sexual cu risc..din prima urina de dimineata, pt ca e mai concentrata in hormoni..
0
22-08-2011, ora 19:00
stefuletu
Nu este medic/terapeut
stefuletu
Buna! am 17 ani si mi-am inceput viata sexuala ieri. Himenul s-a rupt la al 2 contact sexual. perioada de menstruatie m-a tinut doar 3 zile asa ma tine de obicei. din data de18 pana pe 20. In data de 21 deja mi-a curs foarte putin cate o picatura. eram pe terminare cum s-ar spune. tot pe 21 am facut dragoste s-a rupt si himenul. am folosit prezervativ si nu s-a rupt si un lubrifiant de la durex dar nu stiu daca era pe baza de apa sau de ulei. exista vre-o posibilitate sa raman insarcinata? pentru ca am fost dezvirignata in timpul menstruatiei?nu am o menstruatie regulata.
0
23-08-2011, ora 00:24
urascmaneaua
Nu este medic/terapeut
urascmaneaua
@stefuletu fa-ti un topic nu te baga peste topicurile oamenilor :|:|:|:| nab.
0
24-08-2011, ora 18:18
bruneta, tha
Nu este medic/terapeut
bruneta, tha
buna, va rog sa ma ajutati si pe mine cu ceva!!!

acum o saptamana am avut pentru prima oara o relatie sexuala cu prietenul meu, la inceput nu a folosit prezervativul, dar dupa ce a inceput a penetra normal l-a folosit...este posibil sa fi ramas insarcinata???


va roogg mult ajutati-ma, dati-mi un raspuns
0
24-08-2011, ora 22:15
stefuletu
Nu este medic/terapeut
stefuletu
depinde daca si-a dat drumul... este posibil sa fi ramas vre-o urma de spermatozoid. asta cred eu.. mai astepta si tu pareri :* ai incercat pasila de a 2 zi? cu el ai vorbit? e cel mai important asta..:*
0
25-08-2011, ora 20:52
bruneta, tha
Nu este medic/terapeut
bruneta, tha
el pune ca nu si.a dat drumul ca a dat in prezervativ dupa care l-a aruncat fara a mai ma penetra..:(
0
26-08-2011, ora 13:41
stefuletu
Nu este medic/terapeut
stefuletu
incearca sa pui un subiect..sa iti raspunda un medic... daca relatia voastra se bazeaza foarte mult pe comunicare e posibil sa iti fi spun adevarul. incearca sa iti faci un test de sarcina. mergi la farmacie si cumpara 3 teste de la firme diferita. e cel mai bine sa afli asa..
0
26-08-2011, ora 14:28
bruneta, tha
Nu este medic/terapeut
bruneta, tha
bn mc mult:*:*
0
13-10-2011, ora 16:04
bruneta, tha
Nu este medic/terapeut
bruneta, tha
buna!!!! am avut facut dragoste cu prietenul meu acum o saptamana avand 2 numere...neprotejat...menstruatia incca nu mi.a venit..este posibil sa fi ramas?:((:((


va rog ajutati-ma..:((
0
15-10-2011, ora 01:23
Baiatu_87
Nu este medic/terapeut
Baiatu_87
Nici n-ai scapat bn de o grija ca acum ai dat de alta...exista riscul sa fi ramas insarcinata, mai ales ca ati avut 2 numere unul dupa celalalt, si ambele fara prezervativ.
Dupa 14 zile poti sa-ti faci un test de sarcina ca sa fii sigura.
Sper sa fie bn si sa inveti si tu ceva, ca a 3a oara sa nu mai ai acelasi stres.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • De ce întârzie menstruația?
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •