Am puls mare nu il simt am palpitatii cu senzatie de emotie

02-07-2022
Mihai9890
Nu este medic/terapeut
Mihai9890
Va rog sa ma ajutati ca simt ca numai pot ! Sunt zile cand pur si simplu pulsul fie ca e 80 90 sau mai mare nu il simt si mai am si palpitatii adica senzatie ca de emotie si ca inima bate odata puternic iar dupa tahicardie si lafel pulsul e mare da nu il simt !! Si din cauza asta intru in panica si creste simai si pulsul..am 24 de ani si 115 kg..am fost la cardiolog de curand sunt sanatos nu am nimic..da eu ma simt numai rau...si noaptea cand ar trebui sa am 60 70 80 maxim eu am 90 si 100 puls stand in pat si nu il simt si intru n panica si nu pot dormi ! Simt ca sunt la capatul puterilor. Oi avea ceva o fi de la tiroida sau hormonal o fi ceva la inima si nu se stie...numai pot !! De ce nu mi simt pulsul ?? Ca in mod normal mai demult il simteam eram linistit ca il simt nu aveam treaba..dupa un atac de panica acum niste luni sunt intr un fel de anxietate sau depresie...nu stiu ce sa mai fac...
4 comentarii
1
02-07-2022, ora 15:32
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Sunt somatizari de anxietate. Daca va deranjeaza megeti la psihiatru pentru tratament.
0
03-07-2022, ora 00:04
Bulapa
Nu este medic/terapeut
Bulapa
Un consult psihiatric. Pana ajungi la psibiatru incearca metoprolol 25 mg cand ai tahicardie
0
13-07-2022, ora 15:42
Mihai9890
Nu este medic/terapeut
Mihai9890
Sunt sanatos nu am nimic am facut toate analizele la inima peste tot sunt bine, da eu chit ca am mai slabit (sunt la 112 kg de la 126kg si pana la 90 mai am) mai rar da tot am palpitatii adica repet senzatie ca o emotie dintr o data puls mai rapid dupa neregulat dupa creste si la 130 140...tahicardia nocturna a disparut da cine stie cand poate reaparea..si mai am o chestie..puls f mare dimineata cand ma scol..o fi normal? 150 160 200 bpm dimineata cand ma scol din pat ? Ma ingrijoreaza !! Nu stiu ce sa mai fac s a mai confruntat cineva cu asa ceva ? Majoritatea ce puls aveti dimineata cand va sculati din pat brusc in picioare ? E normal sa fie mare pulsu ? Si cat de mare ? Ma simt singuru care le am pe toate si simt ca inebunesc !!!
0
13-07-2022, ora 17:35
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Daca pulsul este 100 sau mai mult in mod constant, va trebuie tratament de la cardiolog.
Pulsul se ia la jumatate de ora dupa masa sau dupa orice efort.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: