Ameteli si puls mare

24-02-2022
Catalina Kate
Nu este medic/terapeut
Catalina Kate
Buna. Am 30 de ani si nu stiu unde sa caut ajutor. Am ameteli f mari cand ma ridic in picioare si puls 120, 130 sau 150. Ori de cate ori ma misc ametesc, simt cim se misca sangele in cap inainte si inapoi, imi tiuie, pocnesc urechile, ma ustura si ochii, nu ma pot concentra uneori si am si circulatia deficitara la maini si picioare. Deseori ma sageata langa ureche si ma doare in spatele urechilor si fruntea, ceafa, tamplele le simt dureroase si calde Am fost la toti medicii, mi au gasit doar scolioza si calciu putin sub limita. Totul a inceput cand am racit in toamna. Am primit doar concor de 1mg sau 2. Imi regleaza pulsul, dar ameteala ramane.
Angio ct cerebral a iesit bun, glanda, analize, hemoleucograma, fier, tensiune9 sau 10, iar holterul a inregistrat aceasta tahicardie fara motiv, ori de cate ori ma ridic. Eu sufar si de rau de miscare cu masina de 5 ani si starile se intensifica atunci cu ameteala si urechi infundate, greata.
Oare sa fac un CT cerebral ? Neurologul mi a zis ca nu stie ce sa mi dea, decat pastile pt ameteala, pe care nu le am luat pt ca mi a dat senzatia ca nu ii pasa.
1 comentarii
0
24-02-2022, ora 15:16
gladys
Nu este medic/terapeut
gladys
Am avut si eu o problema similara. Se cheama tahicardie posturala, asta s-ar putea sa aveti si dvs. Ce e rau, e ca e o problema functionala a sistemului nervos si multi medici, din nefericire, sunt prea prosti pentru a o putea trata.

Cel mai bine cautati pe cineva care sa va acorde atentia cuvenita, schimbati medicul daca vedeti ca nu e in stare sa va trateze.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.