am treminat prima folie de 2 zile dar ciclul nu mi-a venit inca, am doar niste scurgeri maronii

11-06-2007
ada20
Nu este medic/terapeut
ada20
am inceput sa iau anticonceptionale(jasmin)iar dupa11zile am avut un contact sexual neprotejat iar prietenul meu a ejaculat in mine, nu am omis nici o pastila doar ca nu leam luat tot timpul la aceeasi ora le luam mai tarziu cu cate o jumate de ora, o ora.am treminat prima folie de 2 zile dar ciclul nu mia venit inca, am doar niste scurgeri maronii, nu pot zice ca e sange...
e posibil sa fi ramas insarcinata?
4 comentarii
0
11-06-2007, ora 00:00
Catalinam
Nu este medic/terapeut
Catalinam
nu esti insarcinata, ar fi mult prea putin probabil. stai linistita si din punctul de vedere al menstruatiei... aceasta se va regla.
0
11-06-2007, ora 00:00
ada20
Nu este medic/terapeut
ada20
am citit in prospect ca e posibil ca luna aceasta sa nici nu imi vina menstruatia dar mam speriat pt ca au fost unele zile in care mam simtit foarte rau ameteam, ma durea capul si imi era frica sa nu se fii intamplat ceva...
multumesc mult pt raspuns acum sunt mult mai linistita...
0
14-06-2007, ora 00:00
astryana
Nu este medic/terapeut
astryana
e din cauza anticonceptionalelor. Mai ales ca nu le-ai luat nici la intervale regulate. Incearca sa le iei regulat.
0
18-06-2007, ora 00:00
georgiana84
Nu este medic/terapeut
georgiana84
ciclul trebuie sa vina luna aceasta dupa ce termini cu cele 21 de pastilute, cam la 3 zile o sa iti vina ciclul.o sa ai o scurgere maronie in prima luna pana iti vine ciclul, iar durerea de cap e un simptom advers.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • De ce întârzie menstruația?
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •