Ameteli puternice. Sa fie oare vertij ?

10-03-2010
alina_ro
Nu este medic/terapeut
alina_ro
Buna ziua, ma numesc Alina, sunt din Constanta, si am 17 ani. De 2 zile sunt ametita incontinuu, simt ca se invarte casa cu mine, chiar si cand stau in pat simt ca sunt ametita.. Initial am crezut ca este o raceala, pentru ca am mai stranutat in ultimul timp. Am luat un Fervex, si un Theraflu, ca tot romanul, am incercat sa iau ceva ca sa previn aparitia racelii. Dupa aia am cautat pe net despre ametelile astea puternice, si am observat ca ma incadrez oarecum in simptomele acestei boli, Vertijul, si imi este foarte frica.. Imi tiuie pe moment urechea dreapta cred, si din cand in cand simt o durere, tot asa pe moment, in urechea stanga.. Va rog ajutati-ma !
3 comentarii
0
10-03-2010, ora 16:15
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Mergi la un medic homeopat, mergi la Dr. Soescu in Constanta. Cu medicamentele chimice nu prea te poate ajuta nimeni. Ai luat aceste medicamente de raceala inainte de aparitia ametelilor sau dupa ?
Ai facut vreun vaccin sau ai luat medicamente inainte de aparitia lor ?
Ai avut vreo trauma sufleteasca inainte de aparitia bolii ?
0
10-03-2010, ora 16:19
alina_ro
Nu este medic/terapeut
alina_ro
Buna scarface. am luat medicamentele in ziua in care mi-au aparut ametelile, si o stare aparent, de somnolenta. Vaccin nu am facut, iar trauma sufleteasca nici atat. Pur si simplu au aparut deodata, de ieri, iar azi am fost la doctora de familie si mi-a dat sa fac analize la sange si la urina, calciu si inca 2-3 analize.
0
10-03-2010, ora 16:20
alina_ro
Nu este medic/terapeut
alina_ro
De cateva ore simt asa o presiune in cap.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.