anticonceptionalele lofeminal
am luat o luna pastilele acestea si acum m-am hotatrat sa le schimb pt ca aveam probleme cu stomacul. doctorul mi-a recomandat o pauza de 7 zile intre cele doua tipuri pauza in care ar trebui sa fiu la ciclu...ultima pastila alba din folia lo feminal am luat-o joi azi e duminica si ciclul nu mi a venit nu am mai avut relatii de joi dar ar fi posibil sa se fi intamplat ceva. pate ati putea sa ma lamuriti e normal sa nu vina in ziua primei pastile cu fier din folie si aceste pastile contin hormoni la fel ca celelalte sau nu.va rog sa imi raspundeti, sunt cam ingrijorata..
3 comentarii
nu e obligatoriu sa ti vina in prima zi din folia de pilule maro.aceste pastile nu contin hormoni, iar menstruatia trebuia sa apara intr una din cele 7 zile care urmeaza ultimei pilule albe; deci in cele 7 "zile maro".as fi curioasa sa stiu de unde ai luat pilulele pt ca le am luat si eu dar nu se mai gasesc in farmacii si as vrea sa le iau din nou.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 1Anticonceptionalele un pericol dupa 35 de ani?
- 3sfaturi privind administrarea contraceptivelor si pentru slabit
- 3ati folosit cilest?
- 2anticonceptionale sau pilula de urgenta
- 3contraceptie si tratament acnee
- 3Pastila in plus
- 1anticonceptionalele YAZ
- 4anticonceptionale si ficatul?
- 4Inel vaginal vs anticonceptionale
- 2De ce trebuie sa iau anticonceptionale?
- 0ovare micropolichistice, hiruism si anticonceptionale
- 4intre prezervative si anticonceptionale ce este mai sigura metoda de protectie?
- 6Anticonceptionalele Yaz si Yasmin aduc moartea
- 0fierul si vitamina c scad efectul anticonceptionalelor????
- 0Anticonceptionale pt acnee!!!
- 0anticonceptionale cu concentratie scazuta de estrogen?
- 0Anticonceptionale
- 0Prevenirea sarcinii
- 0Sinupret si anticonceptionale Belara
Mai multe informații despre: anticonceptionalele
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
