Anxietate

11-11-2018
Deniro
Nu este medic/terapeut
Deniro
Buna seara m-a confrunt cu aceasta boala din 2014 am fost la medici am luat tratament sunt bine dar de 2 săptămâni cred ca mi-au revenit aceste simptome dureri in piept ceva prin zona inimii mie frica de un atac de cord Menționez ca in luna Aprilie am făcut o serie de investigații care mi-au ieșit super ok EKG tot nu am nimic înfundat valve etc..mi-a dat niște Aspenter sa beau nu cred ca e ceva grav.întrebarea mea poate sa fie ceva la inima din Aprilie și pana acum sau mi-a revenit aceste atacuri de panica?va multumesc!
10 comentarii
0
11-11-2018, ora 12:06
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Mergeti la Cardiolog. Faceti ecocardiografie si test Holter ca sa excludeti ceva fizic la inima. Daca totul e bine la inima, inseamna ca aveti somatizari de anxietate. Tineti-va de tratament si pastrati legatura lunar cu medicul psihiatru.
0
11-11-2018, ora 13:59
Deniro
Nu este medic/terapeut
Deniro
Mi.au ieșit bine toate analizele astea la inima in Aprilie!asta m-a îngrijorează și nu știu e posibil sa am ceva?am trecut acum 4 zile printr-un mic șoc cu soția mea bănuiesc ca de asta mi-au apărut simptomele astea
0
11-11-2018, ora 15:18
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Atunci inseamna ca e Anxietate.
0
11-11-2018, ora 15:47
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Medicamentele rezolvă problemele pe moment, ca să ai rezultate pe termen lung e nevoie de psihoterapie, care să te ajute să-ți schimbi modul de gândire și de percepție și să câștigi competențe în a gestiona rațional situațiile dificile.
0
11-11-2018, ora 15:59
Deniro
Nu este medic/terapeut
Deniro
Va multumesc mult!
0
12-11-2018, ora 23:46
Deniro
Nu este medic/terapeut
Deniro
Astăzi m.am simțit cel mai bine din ultima săptămâna ceva stări au m-au fost dar le-am controlat!mi.am luat tensiune a12.7 și puls 88 e ceva de îngrijorat ?nu cred ca dacă aveam ceva la inima trebuia sa fie ceva neregula cu tensiunea nu?va multumesc!
0
14-11-2018, ora 19:55
Deniro
Nu este medic/terapeut
Deniro
Îmi puteți spune va rog problemele la inima pot apărea din Aprilie pana acum atunci nu aveam nimic dar acum tot am simptome !ceva dureri.va multunesc
0
15-11-2018, ora 13:24
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Până nu mergeți la medic nu ne putem pronunța. Numai prin investigații îți dai seama dacă e o problemă sau nu.
0
15-11-2018, ora 22:25
Deniro
Nu este medic/terapeut
Deniro
Multumesc!dar oricum cred ca e timpul scurt din Aprilie și am și 32 de ani!
0
20-11-2018, ora 17:16
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Poate nu strica sa programezi si o discutie cu un psihoterapeut despre ‘socurile’ prin care ai trecut Deniro

Dr Rares Ignat
psihoterapie pentru depasirea obstacolelor din viata ta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul