Anxietate generalizata | Forumul Medical ROmedic

Anxietate generalizata

30-09-2019
Vaiasdi
Nu este medic/terapeut
Vaiasdi
Buna ziua, de 3 ani si jumate ma confront cu anxietate generalizata. Am luat tratament cu seroxat 9 luni prima data, dar dupa renuntare iar mi-au aparut starile de rau si am fost nevoita sa reincep tratamentul cu seroxat. Acum iau mai bine de 2 ani si jumate in continu. Problema e ca de o perioada nu ma prea simt bine, nu mai reusesc sa adorm seara doar cu o jumatate de anxiar. Ce ma sfatuiti sa fac? Am facut si psihoterapie 2 ani
2 comentarii
0
30-09-2019, ora 10:25
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Buna ziua
Discutați cu medicul dv despre reevaluarea schemei de tratament
0
30-09-2019, ora 11:05
Psiholog Chițimuș Cristina
Psihologie, Iași
Psiholog Chițimuș Cristina
Buna ziua,

Alimentația si somnul sunt indispensabile unei bune funcționări a organismului. Anxiarul este un anxiolitic, nu un somnifer. Consultati-va cu doctorul psihiatru. In cazul unei anxietati generalizate, schema de tratament este mult mai complexa decat cea pe care a-ți urmat-o dvs., iar tratamentul este unul de durata. Dacă nu ați obținut rezultate in urma consilierii psihologice, apelați la un alt psiholog. De regula, se obtin rezultate foarte bune in urma ședințelor de terapie în cazul anxietatii si depresiei.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul