Atrasa de mirosul din zona intima

11-04-2019
Emimma
Nu este medic/terapeut
Emimma
Sunt foarte atrasa de mirosul din zona intima... de exemplu imi miros chiloti sau mana cand ma ating.. si nu stiu cum sa scap de acest obicei... Aveti vreo solutie? Sau sa mi spuneti de ce recurg la acest obicei ?
5 comentarii
0
12-04-2019, ora 09:38
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Daca iti doresti sa evaluezi ce anume sta la baza acestui obicei, ai putea sa discuti eventual cu un psihosexolog
Dr Rares Ignat
Terapeut de cuplu - Psihosexolog
0
12-04-2019, ora 14:08
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Buna ziua
Adresați va unui psiholog clinician pentru o evaluare și ulterior unui medic psihiatru pentru a găsi o soluție
0
12-04-2019, ora 17:06
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Ca și colegul meu îți recomand să mergi la un psihosexolog pentru a te ajuta să-nțelegi de ce faci acest lucru. Noi cel mult am putea să emitem niște ipoteze, care nu te-ar ajuta să rezolvi problema. În spatele fiecărui comportament e o cauză, iar pentru asta e nevoie de o analiză mai profundă. Pentru că acest comportament nu cred că a apărut dintr-o dată. Ce s-a întâmplat înainte de a-l dobândi?
0
12-04-2019, ora 18:19
Emimma
Nu este medic/terapeut
Emimma
Inainte de a recurge la acest obicei.. aveam mari pofte sexuale... vise erotice.. unele vise parca ar fi fost realitate
0
14-04-2019, ora 17:37
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Din postarile pe care le faci de ceva vreme incoace pare ca ai un interes cam mare pentru corpul tau. Prea...mare.
Ar fi bine sa incerci sa mai alte si alte preocupari, sa nu faci din masturbare activitatea ta principala. Intr-o anumita masura acest interes pentru autocunoastere si autosatisfacere este normal si sanatos. Daca insa devine centrul intereselor tale este cam mult.
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomanda un Psihoterapeut sau cauta unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 2500 de terapeuti din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor psihologice, cititi recomandari, va puteti programa online. In plus, exista o sectiune cu o multime de articole interesante si teste psihologice.
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.