Balanita inelara scleroatrofica..?

23-11-2010
johnny37
Nu este medic/terapeut
johnny37
...de peste 3 ani ma lupt acest gen de balanita, inelara scleroatrofica, diagnostic dat de medic dupa mi-a privit penisul cateva secunde.Am urmat un tratament de 2 saptamani cu spalaturi cu solutie de acid boric, diflucan-2 tablete, travocort de 2 ori pe zi.In urma acestuia s-a produs doar o ameliorare, inelul a disparut dar nu in totalitate, pielea a revenit la elasticitatea ei, crapaturile asa zisului inel au disparut si ele, decalotarea se facea relativ cu usurinta.Fericirea nu a durat prea mult, periodic apar si dispar aceleasi simtome, parca din ce in ce mai grave, si de fiecare data am incercat sa rezolv doar cu solutia de acid boric si travocort crema.Alt medic nu am mai consultat, m-am informat doar pe internet despre toate acestea si sincer va spun ca sunt foarte speriat si nu stiu ce sanse am sa revin la viata normala de dinaintea aparitiei acestei boli, viata afectata pe toate planurile, atat moral cat si sexual.Mentionez ca am 41 ani si recent am facut analize in urma caror sunt suspect de diabet tip 2, greu de corectat, nivelul glicemiei in jur de 200 in zilele bune.Va rog din suflet sa-mi oferiti o sansa, o solutie sa rezolv problema avand in vedere datele de mai sus si sa-mi spuneti daca boala este transmisibila sau nu.Va multumesc pentru atentie...
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.