balanita nespecifica pete rosii-maro, testicule mereu rosii fara rezolvare

26-03-2017
ingineru
Nu este medic/terapeut
ingineru
Octombrie 2016 : contact sexual neprotejat in urma caruia am fost diagnosticat cu balanita nespecifica.

La inceput s a manifestat prin cateva punctulete rosii pe capul penisului si o usoara iritatie de culoare rosie pe pielea ce acopera capul.
Fara niciun fel de secretie, fara miros, fara mancarimi.

Am primit tratament cu nidoflor crema care insa nu a dat rezultate decat partial, Intre timp toate pielea penisului devenind rosie.
Am urmat apoi tratament cu clotrimazol care la fel nu a dat rezultate.

Noiembrie 2016 : situatia s a agravat, culoarea pielii suferind modificari de la rosu intens pana la maro inchis cu aspect lucios.
De la testicule pana la preput mi a aparut o dunga rosu-maro cu latimea de 1 centimetru.

Decembrie 2016 : Dureri de testicule-pielea testiculelor devine rosu-violacee, diagnostic orhiepididimita. Urmat tratament cu Aflamil si Tavanic.
Durerea a disparut, culoarea a ramas in continuare.

In perioada octombrie 2016-martie 2017 am fost la 4 dermatologi, un barbati si 3 femei, iar problema nu este rezolvata.

Toata pielea penisului in continuare alterneaza intre maro lucios si rosu intens, dunga de la testicule pana la preput a disparut doar partial, pielea testiculelor este rosie.

Examen bacteriologic repetat de 3 ori, NU s a gasit nimic, totul e normal.

Am facut urmatoarele analize : VDRL, TphA, HIV, Hepatitele, Heliobacter PYlori, ASLO. Toate au iesit perfect !
Am urmat tratament cu : nidoflor, clotrimazol, bephaten plus, solutie castelani, iar pentru orhiepidimita TAVANIC, Aflamil si supozitoare.

Pielea pur si simplu nu se mai vindeca, nu revine la culoarea naturala.
1 comentarii
0
02-12-2017, ora 08:27
Lopat
Nu este medic/terapeut
Lopat
Salut.aceiasi prob o am si eu de un an..tu ai rez ceva?...lasa.mi un mail cva..sa discutam mai multe...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.