Buna seara cum pot scapa de voci

10-01-2021
Fredddy
Nu este medic/terapeut
Fredddy
Buna seara sa va prezint cazul meu sunt barbat am varsta de 28 ani si de la 25 ani sufar de schizofrenie paranoida, problema mea sunt urmatoarele, aud voci ziua mai rar dar seara le aud mai mult.am si ganduri, halucinatii vizuale, si simpome la ochii si uneori imi da o stare de suparare de zici ca a cazut cerul pe mine de oftez mereu, problema mea cea mare sunt vocile, cum pot scapa de ele, am incercat fel si fel de tratamente dar fara nici un folos, momentan sunt pe doza de 800 solian partial mi.au disparut ziua dar seara e mai greu...aveti idee de ce? Ma gandeam ca din februarie sa ma bag pe leponex...voi ce parere aveti o sa imi dispara toate aste daca voi trece pe leponex ma refer la voci, halucinatii vizuale ganduri si simptome.de retinut ca sunt niste simptome foarte deranjante.ce alte antipshiotice cunoasteti care sa mearga bine pe simptomele schizofreniei paranoide...mentionez ca, cu doza de 800 de solian nu imi vb chiar asa mult ziua dar seara e necazu mare simptome, voci etc...voi ce spuneti?
1 comentarii
1
12-01-2021, ora 12:37
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Cred ca dv v-am raspuns pe Facebook messenger
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul