Candidoza doar cu iritatie fara scurgeri sau alte probleme cu penisul? | Forumul Medical ROmedic

Candidoza doar cu iritatie fara scurgeri sau alte probleme cu penisul?

25-09-2006
Arnold
Nu este medic/terapeut
Arnold
Poate sa fie candidoza doar cu iritatia pielii in zona dintre picioare, langa scrot si poate si pe el, (zona inghinala.. cred) fara nici un fel de scurgeri sau alte probleme cu penisul?
2 comentarii
0
26-09-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
candidoza poate fi si cutanata...deci raspunsul este da, insa diagnosticul de certitudine il poate pune doar medicul dermatolog
0
26-09-2006, ora 00:00
Arnold
Nu este medic/terapeut
Arnold
o sa trec si pe la medic, din pacate acum nu pot, dar stiu ca doar candidoza poate fi, pt ca am majoritatea simptomelor de cateva luni, si antibiotice am luat mai mult decat 10 oameni intr-o viata, aveam ani in care luam antibiotice puternice la intervale de o luna sau si mai putin(am avut multe probleme, acuma parca s-au mai calmat). care este cea mai indicata crema pt candidoza cutanta? cre ca am si candidoza bucala, limba mi-e mereu alba si nu-i fina, are ca un fel de spori albi si nu se curata, am si un gust amar in gura tot timpul. Care este numele complet al medicamentului acidophillus? va multumesc mult!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: