Care e cel mai bun antidepresiv pentru TOC?

09-06-2022
Verno
Nu este medic/terapeut
Verno
Mă refer care este antidepresivul care a dat randament cel mai mult la oameni adică au avut beneficii cu el și pare să fie foarte bun in tulburarea obsesiv compulsiva?
Mulțumesc!
2 comentarii
2
09-06-2022, ora 21:30
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Intra pe Grupul de suport pentru toc si intreaba acolo. Eu stiu de Prozac, Fevarin. Depinde de la persoana la persoana.
1
16-06-2022, ora 23:18
Anonimul1000
Nu este medic/terapeut
Anonimul1000
In general cam toate antidepresivele au eficienta aproape identica iar ceea ce diferă sunt efectele secundare.
Cele mai prescrise medicamente antidepresive pentru depresie sau toc sunt ISRS deoarece au mai puține efecte secundare care se limitează de obicei la tulburări în sfera sexuala cum ar fi impotenta, dar depinde de răspunsul individual care poate sa difere de la un medicament la altul!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul