Cat dureaza sa se vindece uterul dupa scoaterea unor fibroame prin histeroscopie? | Forumul Medical ROmedic

Cat dureaza sa se vindece uterul dupa scoaterea unor fibroame prin histeroscopie?

13-01-2020
EllaB14
Nu este medic/terapeut
EllaB14
Buna ziua! La inceputul lui noiembrie 2019 mi-au fost extrase 5 fibroame (cel mai mare avea 5 cm) prin histeroscopie. Fibroamele au fost descoperite in urma durerilor mari pe care mi le provocau in fiecare luna la venirea menstruatiei, dar si din cauza faptului ca am avut probleme in a ramane insarcinata. Am scapat de fibroame si de dureri, dar in continuare nu reusesc sa raman insarcinata. Toate analizele pe care le-am facut pana acum sunt normale, biopsia si ea ok, ovulez regulat in fiecare luna si inca nimic dupa 2 ani si jumatate de incercari.
Este posibil ca uterul sa nu se fi vindecat dupa operatie? Sunt doua luni si jumatate de atunci.
Credeam ca infertilitatea mea se datoreaza fibroamelor, dar acum ca am scapat de ele si tot nu raman insarcinata nu mai stiu la ce usi sa bat.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Uter fibromatos - explicaÈ›ii pe înÈ›elesul tuturor
  • SubstanÈ›e chimice regăsite în produse comune de consum pot creÈ™te riscul de fibrom uterin
  • Un compus din ceaiul verde a avut rezultate promițătoare în tratarea fibroamelor uterine
  • Femeile care stau pe scaun 6 ore zilnic au un risc dublu de fibrom uterin
  •