ganglion in zona genitala.. tare si nedureros | Forumul Medical ROmedic

ganglion in zona genitala.. tare si nedureros

24-02-2011
andraandraa
Nu este medic/terapeut
andraandraa
Buna ziua. Am un ganglion in zona genitala pe care l-am descoperit ieri. Este situat undeva in zona vaginului, tare si nedureros. Mentionez ca iau anticonceptionale si am fost operata de un fibrom uterin destul de mare. Un sfat va rog, o parere. Sunt groaznic de speriata. Daca se poate sa-mi dea o parere domnul doctor Mihalache. Va multumesc
3 comentarii
0
24-02-2011, ora 12:28
nikol3ta
Nu este medic/terapeut
nikol3ta
Andra, si eu am aceeasi problema cu a ta, tot ieri am descoperit in zona labiei mari, desi sincer nu stiu exact daca este vorba de un ganglion.Sunt cu cineva de 8 ani impreuna, amandoi am fost virgini si nu am avut relatii sexuale cu altcineva sa luam vreu virus sau boala venerica.si nu am avut vreao boala mai grava de natura ginecologica.Nu stiu ce sa ma fac, sunt intr-o tara straina si nu prea ma descurc cu limba, nu cred ca ajung la medic prea curand..va rog din tot sufletul un sfat pt noi doua daca se poate, va rog mult de tot.Sunt Disperata,
0
24-02-2011, ora 12:51
andraandraa
Nu este medic/terapeut
andraandraa
Eu abia saptamana viitoare ajung la medic. La mine e situat undeva in zona perianala, sper sa spun bine. Am citit fel de fel de pareri pe internet, incat mai rau m-am speriat. Oricum, e aparut de curand, ieri l-am sesizat.
0
24-02-2011, ora 14:12
andraandraa
Nu este medic/terapeut
andraandraa
Scuze, am gresit, zona perineala.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ganglioni inghinali măriÈ›i - infecÈ›ie, cancer sau altceva?
  • Uter fibromatos - explicaÈ›ii pe înÈ›elesul tuturor
  • SubstanÈ›e chimice regăsite în produse comune de consum pot creÈ™te riscul de fibrom uterin
  • Un compus din ceaiul verde a avut rezultate promițătoare în tratarea fibroamelor uterine
  • Femeile care stau pe scaun 6 ore zilnic au un risc dublu de fibrom uterin
  •