ce anticonceptional as putea sa folosesc, logestul imi dadea o senzatie de greata

25-10-2008
criss7
Nu este medic/terapeut
criss7
As dori o recomandare din partea unui medic referitor la ce anticonceptional as putea sa folosesc.pana acum am folosit logest si pot sa spun ca uneori cand luam pastila imi dadea o senzatie de greata si oarecum durere de cap.am 20 de ani si sunt cam slabuta am 49 de kg, nu am probleme de sanatate doar un pic anemica si lipsa de calciu si as dori sami recomandati un anticonceptional de la care daca sar putea sa ma ingras putin si sa nu imi creeze stari de discomfort (greturi dureri de cap..) am un ciclu regulat si de obicei menstruatia pe mine ma tine vreo 6 zile dar o cantitate foarte mica si cand luam logest (la recomandarea medicului ginecolog) dura vreo 4 zile dar mult mai abundenta. va multumesc anticipat
4 comentarii
0
25-10-2008, ora 21:34
anonima101
Nu este medic/terapeut
anonima101
salut
mai bine dute la medic decit sa iti recomande cineva ceva
fiecare persoana isi are organizmul sau
si toate anticonceptionalele in primele luni o sa-ti creeze disconfort dar dupa totul o sa fie bine
mai bine mergi la medic
ai grija de tine
pup
0
30-10-2008, ora 09:22
drmaher
Nu este medic/terapeut
drmaher
criss7 asi recomanda ca metoda eficienta si cu reactii adverse minore (implanon), dar dupa respectarea unui protocol.
0
02-11-2008, ora 17:59
de3a
Nu este medic/terapeut
de3a
stie careva dc cand am contact sexual cu iubitul meu sangerez putin..nu inteleg dc are cnv idee??mentionez ca iau anticonceptionale.are vreo legatura???
0
04-11-2008, ora 14:46
drmaher
Nu este medic/terapeut
drmaher
daca nu este sangerare de privatie din cauza anticonceptionale, poate fii din alte cauze col lezional...ect, mai bine un consult de specialitate si eco transvaginal.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tipuri de contraceptive combinate disponibile in Romania
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Cum procedezi dacă ai uitat o pilulă anticoncepțională?
  • MIT: Anticoncepționalele îngrașă
  • Greața în sarcină
  • Anticoncepționalele ar putea afecta structura cerebrală
  • Contraceptivele orale nu cresc riscul de anomalii congenitale
  • De ce apare greața în sarcină?
  •