ceva ciudat iesit pe piele, la subrat.. exista motiv de ingrijorare?

11-08-2010
Mihaela_26
Nu este medic/terapeut
Mihaela_26
Buna ziua! Tatalui meu in varsta de 52 de ani, acum vreo 3 ani, i-au iesit la subratul drept, un fel de negi.care sunt mult mai flexibili ca negii.prima data au aparut 1-2 de astfel de "negi", a crezut ca este de la transpiratie.dar culmea ca la subratul stang nu are absolut nimic.este un fel de carne crescuta, de culoarea pielii, cam de maxim 1 cm iesita in afara si s-au si inmultit, sunt in numar de 6-7 acum. Acum 1 an, i s-a rupt una din ele, fara ca el sa umble acolo si l-a durut foarte rau. Astept un raspuns, va rog mult.Ce ar putea fi? Exista motiv de ingrijorare?
5 comentarii
0
12-08-2010, ora 13:37
Mihaela_26
Nu este medic/terapeut
Mihaela_26
vad ca nu ma ajuta si pe mine nimeni cu un raspuns... :( va rog mult domnilor doctori sa ma lamuriti si pe mine in legatura cu subiectul care l-am deschis...va rog.
0
13-08-2010, ora 20:16
Mihaela_26
Nu este medic/terapeut
Mihaela_26
pe bune, chiar nu stie nimeni, macar asa informativ sa-mi raspunda si mie la intrebare???? Va rog muultt.astept o parere, doua
0
15-08-2010, ora 17:59
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Probabil ca este vorba despre niste papiloame virale.
Tatal dvs trebuie sa mearga la dermatolog pentru electrocauterizare.
0
15-08-2010, ora 22:23
Mihaela_26
Nu este medic/terapeut
Mihaela_26
am inteles.sper sa-l conving sa mearga la doctor ca el este o fire mai "fricoasa" sa spun asa la faze d'astea. Dar de la ce se fac aceste papiloame virale de care credeti dvs ca este vorba? va multmumesc pentru raspuns.
0
16-08-2010, ora 16:57
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Asa cum le spune numele, de la un virus !!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Papiloamele sau negii trebuie extirpaţi? - atitudinea corectă
  • Tratamentul corect al negilor și papiloamelor
  •