ceva ciudat iesit pe piele, la subrat.. exista motiv de ingrijorare?

11-08-2010
Mihaela_26
Nu este medic/terapeut
Mihaela_26
Buna ziua! Tatalui meu in varsta de 52 de ani, acum vreo 3 ani, i-au iesit la subratul drept, un fel de negi.care sunt mult mai flexibili ca negii.prima data au aparut 1-2 de astfel de "negi", a crezut ca este de la transpiratie.dar culmea ca la subratul stang nu are absolut nimic.este un fel de carne crescuta, de culoarea pielii, cam de maxim 1 cm iesita in afara si s-au si inmultit, sunt in numar de 6-7 acum. Acum 1 an, i s-a rupt una din ele, fara ca el sa umble acolo si l-a durut foarte rau. Astept un raspuns, va rog mult.Ce ar putea fi? Exista motiv de ingrijorare?
5 comentarii
0
12-08-2010, ora 13:37
Mihaela_26
Nu este medic/terapeut
Mihaela_26
vad ca nu ma ajuta si pe mine nimeni cu un raspuns... :( va rog mult domnilor doctori sa ma lamuriti si pe mine in legatura cu subiectul care l-am deschis...va rog.
0
13-08-2010, ora 20:16
Mihaela_26
Nu este medic/terapeut
Mihaela_26
pe bune, chiar nu stie nimeni, macar asa informativ sa-mi raspunda si mie la intrebare???? Va rog muultt.astept o parere, doua
0
15-08-2010, ora 17:59
midorin42
Dermatovenerologie
midorin42
Probabil ca este vorba despre niste papiloame virale.
Tatal dvs trebuie sa mearga la dermatolog pentru electrocauterizare.
0
15-08-2010, ora 22:23
Mihaela_26
Nu este medic/terapeut
Mihaela_26
am inteles.sper sa-l conving sa mearga la doctor ca el este o fire mai "fricoasa" sa spun asa la faze d'astea. Dar de la ce se fac aceste papiloame virale de care credeti dvs ca este vorba? va multmumesc pentru raspuns.
0
16-08-2010, ora 16:57
midorin42
Dermatovenerologie
midorin42
Asa cum le spune numele, de la un virus !!
Adaugă un comentariu / răspuns

12-11-2019, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
OptiBac
OptiBac - probiotice adaptate nevoilor tale
Optibac Probiotic zilnic Extra Forte are o concentratie de 20 miliarde de bacterii vii si contine Lactobacillus acidophilus NCFM - cea mai cercetata tulpina acidophilus din lume. Este probioticul ideal pentru persoanele care au urmat un tratament indelungat cu antibiotice, se confrunta cu alergii sau afectiuni digestive. Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar negii (verucile)?
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.