Negi pe spate

04-08-2010
ralu_89
Nu este medic/terapeut
ralu_89
buna ziua!in ultima vreme mi s-au inmultit negii de pe spate.am foarte multi si sunt de diferite marimi.mi s-au extins pe piept si am si in cap.ce pot sa fac?unde sa ma duc?multumesc!
2 comentarii
0
12-08-2010, ora 00:54
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Sărut mâna!

Stimată d-ră/d-nă Ralu_89, ar fi indicat să consultaţi un medic dermatolog. Aveţi nevoie de o examinare specifică, diagnoză corectă şi de tratament corespunzător.
NU ezitaţi să consultaţi medicul, NU amânaţi şi NU vă ignoraţi simptomatologia.

Toate cele bune şi însănătoşire grabnică.
Dumnezeu să vă binecuvânteze!
În speranţa că v-am putut fi de folos, cu plăcere şi deferenţă,
Mister Nick ;)

P.S. - Uleiul de oregano sălbatic - Origanum Vulgaris - este unul dintre cele mai puternice preparate naturale care posedă proprietăţi antivirale. Îl puteţi folosi pentru tratarea negilor respectivi (poate fi folosit atât intern, cât şi extern).
...
Uz intern: 5 picături de 3-5 ori pe zi. Se dizolvă în puţină apă sau se amestecă într-o linguriţă cu puţină miere sau cu puţin suc. Se ţine scurt timp în gură, după care se înghite. Imediat după înghiţire, se respiră adânc pe gură de câteva ori, pentru a inspira vaporii de oregano. Acest ulei se administrează intern pentru a modula sistemul imunitar; pentru a-i conferi organismului protecţie contra multor tipuri de viruşi, printre care şi câteva tipuri de HPV.
Uz extern: Uleiul de Oregano poate fi folosit extern prin aplicare în zona/zonele afectată/afectate de 2-3 ori pe zi. După aplicarea uleiului se recomanda masarea pielii pentru mărirea absorbţiei!
...
Consultaţi medicul pentru a primi aviz de administrare!
0
22-06-2012, ora 19:48
Clariss
Nu este medic/terapeut
Clariss
Sa va duceti la dermatolog... dar sa stiti ca nu aveti negi pe spate, imi vine greu a crede acest lucru. Mergeti la medic
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Papiloamele sau negii trebuie extirpaţi? - atitudinea corectă
  • Tratamentul corect al negilor și papiloamelor
  •